mary pickford

Mary Pickford – gwiazdorski drink na każdą okazję. Jak go przygotować?

Jeśli lubisz rum oraz drinki, które przyciągają swoim wyglądem, Mary Pickford będzie dla ciebie doskonałym wyborem. Chcesz ją przygotować? Mamy dla ciebie prosty przepis.

Składniki i przygotowanie Mary Pickford

Drink ten przygotujesz w 5 minut. Co będzie ci potrzebne? Następujące składniki: 

  • 40 ml starzonego rumu,
  • 30 ml soku ananasowego, 
  • 5 ml Maraschino (bezbarwnego likieru o smaku gorzkich migdałów),
  • 5 ml syropu Grenadine.

mary pickford- składniki

Przemienienie powyższych składników w pyszny koktajl o różowej barwie jest bardzo proste. Zacznij od wypełnienia shakera lodem, następnie połącz w nim wszystkie składniki. Na koniec przelej alkohol do kieliszka koktajlowego, a do dekoracji wykorzystaj wisienkę. 

Mary Pickford – kubański drink z czasów prohibicji 

Drink Mary Pickford powstał na Kubie w latach 20. XX wieku, a jego autorem był Fred Kaufman. Pracował on w Hotelu Nacional de Cuba, w którym gościła gwiazda niemego kina – Mary Pickford. To dla niej powstał ten drink, to na jej część otrzymał swą nazwę. Szybko też zdobył sławę – nie tylko wśród gwiazd.

Drink ten intryguje owocowym posmakiem oraz słodką, różową barwą. Podany w koktajlowym kieliszku, stanie się gwiazdą niejednego przyjęcia. Wielkim jego walorem jest też łatwość przygotowania.

mary pickford- kubański drink

Mary Pickford to jeden z ciekawszych drinków z rumem. Prosty w przygotowaniu, świetnie sprawdzi się w trakcie towarzyskich spotkań oraz rodzinnych uroczystości. A że jest to orzeźwiający koktajl, możesz po niego z powodzeniem sięgać w trakcie letnich upałów.

5/5 - (1 vote)

Archiwum: luty 2024