gry alkoholowe

Gry alkoholowe, które rozkręcą każdą imprezę

Nie masz pomysłu, jak uatrakcyjnić imprezę? Mamy dla ciebie propozycję, która nigdy nie zawodzi. To gry alkoholowe! Oto zabawy, które pomogą wprowadzić twoich gości w dobry nastrój. Gry imprezowe rozruszają każde, nawet najbardziej drętwe towarzystwo!

4.5/5 - (2 votes)

Urodziny, imieniny, rocznica, osiemnastka, spotkanie klasowe po latach, zabawa sylwestrowa, impreza firmowa, przyjęcie rodzinne, spotkanie ze znajomymi – niezależnie od okazji da się rozkręcić każdą imprezę! Przedstawiamy kilka gier, które uatrakcyjnią każde spotkanie. To sposób na to, by zorganizować imprezę, na której żaden z uczestników nie będzie się nudził, na super zabawę! Oto kilka propozycji zabaw, w których alkohol występuje w roli głównej. Do dzieła, czas rozpocząć imprezę! Gry do alkoholu, które poznasz, na pewno będą świetnym pomysłem! Poznaj najciekawsze z nich.

 

Czym są właściwie gry alkoholowe?

Na początku odpowiadamy na to z pozoru banalne pytanie – czym właściwie są gry alkoholowe? To innymi słowy gry imprezowe, czasami również określa się je po prostu gry pijackie. Chodzi w nich przede wszystkim o to, by pić alkohol, jednak w sposób, który wiąże się z dobrą zabawą, rywalizacją, a czasem także śmiechem. 

Rodzaje gier alkoholowych

gry alkoholowe rodzaje

Warto na wstępie naszych rozważań zaznaczyć, że gier alkoholowych jest naprawdę bardzo dużo, więc ich wybór jest niezwykle bogaty. Takie gry imprezowe mogą występować np. w postaci planszówek – tu doskonałym przykładem jest powszechnie znany alkochińczyk. W innych przypadkach, aby zagrać w taką grę, potrzebne będą np. kości, karty. Czasami wystarczy do tego jedynie kawałek kartki papieru, otwarta głowa pełna pomysłów i wyobraźnia. Jest naprawdę wiele możliwości. W naszym artykule szerzej opiszemy:

  • rosyjską ruletkę;
  • alkochińczyka;
  • stupromilowy las.

Gdzie i jak organizować alko gry?

Gdzie zorganizować zabawy imprezowe i z kim w nich uczestniczyć? W gry alkoholowe można grać na domówkach w gronie kolegów, przyjaciół, kolegów czy rodziny. Coraz modniejsze i popularniejsze stają się także spotkania w knajpach i barach. Gry alkoholowe są również niezmiernie popularne na weselach. To prawdziwa domena tego typu imprez. Często mają one formę wyścigów. Są widowiskowe i potrafią być bardzo zabawne.

Ciekawa gra alkoholowa – rosyjska ruletka

Do najpopularniejszych gier alkoholowych należy bez wątpienia rosyjska ruletka. To gra, która przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy lubią hazard. Każdy w swoim życiu spotkał się z tą słynną grą hazardową. W rosyjską ruletkę możesz również zagrać w wersji alkoholowej – imprezowej. Aby zagrać w alkoholową rosyjską ruletkę, będzie potrzebna do tego plansza. Wyglądem przypomina ona taką, na jakiej gra się w kasynach i domach gier. 

Plansza do alkoholowej ruletki i zasady gry

Tego typu planszę możesz nabyć w sklepie internetowym lub tradycyjnym – stacjonarnym. Jak wspomnieliśmy, swoim wyglądem do złudzenia przypomina tę, która jest tak popularna w kasynach. Jednak podstawową (i jedyną, ale znaczącą) różnicą jest to, że nie ma tam liczb (jak to jest w tradycyjnej ruletce). 

gry alkoholowe ruletka
  1. W alko grze jest 16 kieliszków (lub kubków czy szklanek).
  2. Te kolorowe kieliszki należy wypełnić alkoholem. 
  3. Rodzaje alkoholu w poszczególnych kieliszkach mogą być różne. Ogólna zasada brzmi – im większa różnorodność, tym ciekawsza gra. 
  4. Teraz obraca się planszą. 
  5. Gdy po jej obróceniu kulka wskazuje konkretny kieliszek, to gracz, który zakręcił planszą, musi go opróżnić. 

Imprezowa rosyjska ruletka ma jeszcze jedną różnicę w porównaniu do tej tradycyjnej – nikt w nią nie wygrywa, ale także nie przegrywa. Każdy uczestnik tej gry alkoholowej bardzo dobrze się bawi. Zasady gry w alkoholową rosyjską ruletkę są bardzo proste. Plansza do gry może być świetnym prezentem na urodziny (zwłaszcza na osiemnastkę).

Gry planszowe alkoholowe – alkochińczyk

Kolejną z gier imprezowych, która cieszy się niesłabnącą popularnością, jest alkochińczyk. Aby zagrać w tą grę alkoholową, potrzebna będzie specjalna plansza. 

  1. W tej zabawie może wziąć udział od dwóch do ośmiu osób. W alkochińczyka można zatem zagrać zarówno na kameralnej domówce, jak i na dużej imprezie.
  2. Uczestnicy tej gry otrzymują po pionku, a także po kieliszku. 
  3. Teraz muszą rzucić kostką. Tak, jak w tradycyjnym chińczyku, po rzucie każdy z graczy musi się przesunąć o liczbę pól, którą wyrzucił kostką.
  4. Jednak w odróżnieniu od zwykłej gry w chińczyka, tutaj na polach znajdują się zadania, które są związane ze spożywaniem alkoholu. 
  5. Kto jest zwycięzcą tej gry alkoholowej? Alkochińczyka (tak samo jak zwykłego chińczyka) wygrywa ten zawodnik, który pierwszy dojdzie do mety.

Jednak musisz pamiętać o najważniejszym. Gra w alkochińczyka może potrwać naprawdę długo! W związku z tym mamy dla was radę. Alkohol trzeba dawkować z umiarem, szczególnie jeśli jest on mocny!

Alkochińczyka zakupisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. To kolejna z alko gier, która idealnie sprawdzi się jako prezent urodzinowy czy imieninowy. Na zdrowie!

Stupromilowy las – ciekawa gra alkoholowa

Czas przejść do kolejnej gry na imprezę z alkoholem. Stupromilowy las to następna z naszych propozycji na rozkręcenie zabawy. Aby zagrać w stupromilowy las, również konieczna jest specjalna plansza. Kupisz ją w internecie oraz w sklepach stacjonarnych.

Na czym polega ta alko gra? 

  1. Stupromilowy las to zabawa, w którą zagrać może do pięciu osób. Jest to więc świetna rozrywka na małą imprezę w kameralnym gronie. Dużą zaletą tej gry alkoholowej jak połączenie picia alkoholu z poczuciem humoru i zabawą. 
  2. Podobnie, jak w alkochińczyku, na planszy będą rozmieszczone różne pola, na których ukryte są zabawne zadania dla graczy. 
  3. Akcja toczy się w lesie, który można określić magicznym. Uczestnicy wcielają się w jedną z dwunastu postaci. Każda z nich ma inny charakter, umiejętności oraz określone przywileje. 
  4. W tej grze alkoholowej gracze mają przejść całą planszę, a wygrywa ten, który pierwszy dotrze na koniec, czyli na metę stupromilowego, magicznego lasu. Jednak wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Na uczestników tej zabawnej alkogry czekają bowiem liczne przeszkody. 

W stupromilowy las możesz zagrać na domówce, ale także w knajpie, pubie lub barze. Jeśli myślisz o prezencie na osiemnastkę, to doskonały pomysł!

Inne ciekawe gry alkoholowe

To jeszcze nie wszystkie gry alkoholowe – nie muszą to być planszówki. Istnieje wiele innych gier imprezowych!

Beer pong, czyli będzie się odbijać…

gry alkoholowe beer pong

Jedną z ciekawych gier jest beer pong. To gra pijacka, której zasady są proste. 

  1. Na przeciwległych krańcach stołu stawia się sześć kubków. Należy je do połowy napełnić piwem
  2. Gracze występują w dwóch drużynach. Mają za zadanie tak odbić piłeczkę, aby trafić do kubka przeciwnika. 
  3. Gdy tak się stanie, jeden z rywali ma wypić piwo z danego kubka.
  4. Alkogra trwa do momentu, aż jedna z drużyn pozostanie bez złocistego trunku – ta drużyna przegrywa! Organizowane są nawet oficjalne zawody w beer ponga!

Kolejne gry – picie za pomyłkę, czyli fizz buzz

Fizz buzz to kolejna popularna gra imprezowa. Jak grać w tę grę alkoholową?

  1. Gracze siedzą w kółku i muszą odliczać na głos, począwszy od zera. Kolejność odliczania idzie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. 
  2. Gdy wypadnie 5 lub wielokrotność tej liczby, uczestnik ma powiedzieć „fizz”. Gdy zaś będzie to liczba 7 lub jej wielokrotność, to trzeba powiedzieć „buzz”. 
  3. Dotyczy to również przypadku, gdy 5 lub 7 zawarte są w innych liczbach, np. 27. 
  4. Gdy wypadają obie cyfry, musi powiedzieć „fizz buzz”, np. gdy padnie liczba 35. 
  5. Za każdą pomyłkę, zagapienie się itp. – karne picie!

fizz buzz

Jak widzisz, możliwości jest wiele. Możesz też np. zagrać w alko karty. Taka gra z alkoholem też powinna dostarczać wiele zabawy. Gry alkoholowe w domu podczas imprezy to naprawdę ciekawy pomysł, bo jest w nich wiele spontaniczności. Jeśli któraś z gier do picia przypadła ci do gustu, śmiało zaproponuj ją podczas imprezy. Szampańska zabawa gwarantowana!

Archiwum: marzec 2024