czym popijać wódkę

Czym popijać wódkę?

Wódkę warto pić zgodnie z określonymi zasadami. Jedynie wówczas ci nie zaszkodzi. Dzisiaj zastanowimy się, czym popijać wódkę. Zapraszamy do lektury!

5/5 - (1 vote)

Wódki zdecydowanie nie powinno się pić na pusty żołądek i popijać napojami gazowanymi lub innymi alkoholami. Nie będzie też dobrze smakowała z wodą. Czym zatem powinno się popijać wódkę, aby nie tylko dobrze smakowała, ale również korzystnie wpływała na funkcjonowanie organizmu? Przeczytaj nasz krótki poradnik i dowiedz się, czym popijać wódkę!

Czym zdecydowanie nie powinno się popijać wódki?

Picie wódki wymaga zachowania kilku podstawowych zasad. Główną z nich jest ta dotycząca łączenia wódki z innymi napojami.

Wódki nie powinno popijać się napojami gazowanymi, ponieważ te posiadają dużą zawartość dwutlenku węgla. Sprawia on, że alkohol szybciej się wchłania, co sprzyja problemom żołądkowym.

Popijanie wódki wodą również nie będzie dobrym pomysłem. Woda słabo niweluje mocny i nieprzyjemny posmak wódki. Jeśli chcesz wybrać wodę z uwagi na jej niską kaloryczność, dodaj do niej odrobinę soku z cytryny, limonki lub pomarańczy.

Jeśli przyjdzie Ci do głowy pomysł, aby popić wódkę innym alkoholem, to zdecydowanie się z niego rozmyśl. Mieszanie wódki z piwem, winem, szampanem lub innymi rodzajami alkoholi może skończyć się szybkimi wymiotami. Nie bez powodu mówi się, że alkoholi nie powinno się mieszać.

Zatem czym popijać wódkę?

Do popijania wódki idealnie sprawdzą się soki o niskiej zawartości cukru, ale intensywnym smaku: jabłkowy, pomarańczowy, porzeczkowy, żurawinowy lub grejpfrutowy. Wódkę możesz również połączyć z sokiem z cytryny lub limonki.

Jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować smaku wódki w czystej postaci, postaw na drinki. Połączenie kieliszka wódki ze szklanką soku lub wodą z syropem skutecznie niweluje nieprzyjemny posmak.

Pamiętaj, że wódkę najlepiej pić dobrze schłodzoną i zawsze należy ją zagryzać. Idealną przegryzką będzie ogórek kiszony, śledzik, koreczki lub nawet plasterek cytryny czy limonki. Picie wódki na pusty żołądek skończy się nie tylko solidnym kacem, ale również szybkim zatruciem alkoholowym, a co za tym idzie – przymusowym zakończeniem imprezy przed czasem.

Podsumowując, wódki zdecydowanie nie należy łączyć z innymi alkoholami, wodą i napojami gazowanymi. Najlepiej ją pić z sokami owocowymi o niskiej zawartości cukrów.

Archiwum: kwiecień 2024