miód pitny półtorak

Półtorak – to musisz wiedzieć!

Półtorak to nic innego jak miód pitny, czyli napój alkoholowy. Powstaje poprzez fermentację miodu, który zostaje rozcieńczony wodą. Trunek ten jest naprawdę ciekawy, dlatego warto się z nim zaprzyjaźnić. Co musisz wiedzieć na jego temat?

2.3/5 - (3 votes)

Półtorak, dwójniak czy trójniak to rodzaje miodów pitnych, które uwielbiane były przez średniowieczną szlachtę. Opisywany typ, czyli miód pitny półtorak, dojrzewa nawet 10 lat. Właśnie dlatego przepis na miód pitny półtorak to coś, czym powinny zainteresować się wyłącznie osoby niezwykle cierpliwe. Znacznie lepszą propozycją jest zakup półtoraka w jednym ze sklepów. Co warto wiedzieć na jego temat? Czym się charakteryzuje? Jaka jest cena za miód pitny półtorak? Sprawdź sam!

Jakimi właściwościami charakteryzuje się miód pitny półtorak?

Nie jest tajemnicą, że półtorak miód pitny, dokładnie tak jak inne rodzaje tego trunku, charakteryzuje się bardzo korzystnymi właściwościami dla zdrowia. Miody pitne półtorak przede wszystkim wspomagają odporność organizmu. Właśnie dlatego trunek ten okazuje się nieoceniony w czasie wszelkich stanów zapalnych czy przeziębień. Nie oznacza to jednak, że miód półtorak można spożywać wyłącznie w takim stanie. Alkohol ten to także świetny sposób na swoistego rodzaju profilaktykę. Trunek działa przeciwwirusowo oraz przeciwbakteryjnie. Nie można zapomnieć także o tym, że półtorak odpowiedzialny jest za regulowanie pracy układu nerwowego i zwalczanie stresu. 

Gdzie można kupić i ile kosztuje miód pitny półtorak?

Zakup półtoraka to żaden problem. Trunek ten można dostać w większości sklepów z alkoholem. Nie jest jednak tajemnicą, że w miejscach tego typu bardzo trudno dostać jakościowego półtoraka. Właśnie dlatego znacznie lepiej udać się do sprawdzonej miodosytni. W takich miejscach cena za miód półtorak może być jednak naprawdę wysoka. W sklepie koszt butelki zaczyna się od kwoty kilkunastu złotych. Jednak cena za miód pitny półtorak wysokiej jakości to już wydatek rzędu kilkuset złotych. Nie powinno cię to dziwić, gdyż czas dojrzewania tego trunku jest naprawdę bardzo długi. 

Jak pić miód pitny półtorak?

Półtorak to bardzo szlachetny napój alkoholowy. Właśnie dlatego należy go serwować oraz przyjmować w odpowiedni sposób. Jak pić miód pitny półtorak? Trunek ten powinno podawać się bez zbędnych dodatków. Jeśli chodzi o temperaturę, to musi mieścić się w przedziale 10-13°C. Alkohol ten należy degustować podobnie jak wino, czyli w  kieliszkach. Jednak naczynia ceramiczne także się sprawdzą. Warto zaznaczyć, że półtorak to bardzo zdradliwy napój. Po pierwszym łyku wydaje się delikatny, jednak należy uważać z jego spożyciem, gdyż z kacem można borykać się nawet przez dwa dni. 

Półtorak to bardzo szlachetny miód pitny. Zachwyca swoimi właściwościami, a jego smak jest naprawdę niesamowity. Choć cena za jakościowy trunek tego typu jest dość wysoka, to warto się na niego zdecydować. Jeden łyk i sam stwierdzisz, że było to dobra decyzja!

Archiwum: kwiecień 2024