żar tropików drink

Żar tropików – drink. Czym jest i jak go wykonać? Przekonaj się!

Żar tropików – drink. Dowiedz się, czym dokładnie jest i jak wykonać ten właśnie napój alkoholowy. Poznaj prosty i znakomity przepis.

Ocena

Trudno wyobrazić sobie lepszą porę na popijanie drinków niż gorące lato. Trudno też wyobrazić sobie lepszą letnią propozycję niż Żar tropików. Drink ten sprawi, że poczujesz orzeźwienie i wyjątkowy smak. To barwna i oryginalna propozycja, którą na pewno zapamiętasz. Sprawdź przepis i wykonaj ten koktajl samodzielnie w domu!

Żar tropików – drink. Ogólny opis

Zacznijmy od podstaw czyli od składników. Czego potrzeba, aby wykonać Żar tropików. Drink ten składa się z soku pomarańczowego, grenadyny, Blue Curacao oraz wódki. Potrzebny będzie także lód. Proporcje są bardzo proste. Potrzebujesz po pięćdziesiąt mililitrów grenadyny, wódki oraz Blue Curacao a także dwie trzecie szklanki soku pomarańczowego. Jak widzisz, lista składników jest nader krótka. Jedynym nieco trudniej dostępnym składnikiem jest Blue Curacao. Jednak jeżeli się postarasz, z pewnością odnajdziesz go w nieco lepiej wyposażonych sklepach.

Żar tropików – drink. Przygotowanie. Etap pierwszy

Drink ten najlepiej podawać w wysokiej szklance. Weź takową i napełnij lodem. Nie żałuj lodu, wypełnij nim szklankę aż do trzech czwartych jej wysokości. Następnie wlewaj grenadynę. Potem powoli po kostkach lodu wlewaj sok pomarańczowy. Jeżeli zrobisz to wolno i umiejętnie, grenadyna będzie tworzyć oddzielną warstwę dolną, zaś sok pomarańczowy pozostanie na górze. Taka jest bowiem właśnie istota prezentowanego drinka – uraczenie pijącego kilkoma oddzielnymi różnokolorowymi warstwami.

Żar tropików – drink. Przygotowanie. Etap drugi

Następnie musisz dodać do drinka wódkę i Blue Curacao. Jednak zanim to uczynisz, wymieszaj razem oba płyny w oddzielnej szklance. Potem wlewaj tę mieszankę bardzo powoli po kostkach lodu. Bądź ostrożny, aby nie dopuścić do wymieszania kolorów. Gotowe! Opcjonalne możesz udekorować swego drinka kawałkiem pomarańczy lub cytryny. Jego smak i słodycz z pewnością umilą niejeden letni wieczór. Z kolei w wieczory chłodniejsze, ten koktajl przypomni ci, czym jest żar tropików. Drink słodki, prosty w przygotowaniu i pyszny!

Archiwum: marzec 2024