tęczowe shoty

Tęczowe shoty – barwne uzupełnienie imprezy. Sporządź je sam!

Tęczowe shoty wyglądają niezwykle efektownie. Wbrew pozorom bardzo łatwo je wykonać. Poznaj wyjątkowy przepis i oczaruj swoich gości.

4.3/5 - (6 votes)

Wydawać by się mogło, że do sporządzenia tęczowych shotów potrzeba specjalnych barmańskich umiejętności. Nic podobnego. Wystarczy wiedza na temat sposobu ich przyrządzenia oraz dokładność. Jeżeli będziesz podążać za wskazówkami z naszego przepisu, bez wątpienia poradzisz sobie i stworzysz wspaniałe barwne shoty. Zobacz jak przygotować tęczowe shoty!

Tęczowe shoty – czym są

Czym w istocie są tęczowe shoty? To małe porcje alkoholu podawane w kilku kieliszkach. Może być to sześć, osiem czy nawet dziesięć kieliszków. W zależności od tego, jak wielobarwna ma być alkoholowa tęcza. Zawsze przygotowuje się je z podobnego zestawu alkoholi i różnorakich napojów. Rzecz polega na tym, że powstała w ten sposób mikstura rozlewana jest sukcesywnie do kolejnych kieliszków, co daje efektowne kolory kolejnych shotów.

Każdy kolor to odmienny smak. Tęczowe shoty to bogactwo różnych aromatów. Od pomarańczy po grenadynę. Wbrew pozorom nie są one bardzo mocne. Tym samym idealnie sprawdzają się jako urozmaicenie wszelkich imprez.

Tęczowe shoty – składniki

Jak przygotować tęczowe shoty? To niezwykle proste. Zacznijmy od składników. Po pierwsze, potrzebujesz dwudziestu mililitrów grenadyny. Po drugie, stu mililitrów soku pomarańczowego. Następnie czterdzieści mililitrów wódki i dwadzieścia mililitrów Blue Curacao. Do tego jeszcze kruszony lód. To wszystko. Istotą rzeczy jest tu umiejętne wykorzystanie owych składników

Tęczowe shoty – przygotowanie

Wszystkie składniki wlewasz po kolei do shakera. Najpierw wlej grenadynę (wcześniej nie dodawaj lodu). Kruszony lód dodaj dopiero po wlaniu grenadyny. Następny krok to wlanie do shakera soku pomarańczowego. Uczyń to bardzo powoli, tak aby warstwy grenadyny i soku pozostały oddzielone. Teraz dolej wódkę, również bardzo powoli. Następnie dodaj kolejną część kruszonego lodu. Później dolej delikatnie Blue Curacao.

Następnie końcowy i kluczowy etap. Przechyl shaker i wlewaj miksturę bardzo szybko do ustawionych obok siebie kieliszków. Jeżeli zrobisz to w sposób płynny i szybki, powstaną różnokolorowe tęczowe shoty. Każdy będzie miał nieco inny smak. Powodzenia i smacznego!

Archiwum: kwiecień 2024