drinki na sylwestra 2022 z szampanem

Drinki na sylwestra 2024 z szampanem. Przekonaj się, jak smakują!

Drinki na sylwestra 2024 z szampanem to pełne smaku kompozycje. Często są to drinki eleganckie i nietuzinkowe. Poznaj najciekawsze przepisy i uraduj swoich gości wspaniałymi koktajlami!

4/5 - (10 votes)

Sylwester to czas radosnego oczekiwania na Nowy Rok. Z zasady zabawie sylwestrowej towarzyszy alkohol, a w ten szczególny wieczór jak nigdy popularny jest szampan. Czy jednak typowa lampka szampana o północy to wszystko, co ma do zaoferowania ów trunek? Nie! Poznaj ciekawe przepisy na drinki na sylwestra 2024 z szampanem. Ciesz się smakiem ciekawych receptur wraz ze swoimi gośćmi.

Drinki na sylwestra 2024 z szampanem – Royal Cosmopolitan

Pierwsza z propozycji, którą postanowiliśmy umieścić na naszej liście, to Royal Cosmopolitan. Jest to wariacja na temat popularnego drinka, który w tym przypadku zostaje wzbogacony właśnie o szampana. Do przygotowania koktajlu będziesz potrzebować około 30 mililitrów szampana bądź wina musującego, po 20 mililitrów cytrynowej wódki oraz likieru Cointreau, około 40 mililitrów soku żurawinowego oraz około 10 mililitrów soku z limonki.

Przygotowanie drinka nie jest trudne. Na początek postaraj się o odpowiednie schłodzenie kieliszka, w którym będzie podawany drink. Kieliszek najlepiej zawczasu wypełnić lodem. W shakerze umieść wódkę, soki, a także Cointreau oraz lód. Wstrząsaj shakerem mocno przez kilkanaście sekund, aż ścianki naczynia będą oszronione. Odcedź drinka do kieliszka. Jednak pamiętaj, by pozbyć się wcześniej lodu, który służył do schłodzenia naczynia! Całość uzupełnij szampanem. Smacznego!

Drinki na sylwestra 2024 z szampanem – Bellini

Polecane przez nas drinki na sylwestra 2024 z szampanem to często orzeźwiające owocowe smaki. Tak jest i tym razem. Bellini to drink, w którym główną rolę gra szampan oraz brzoskwinie. Drink ten powstał w latach trzydziestych lub czterdziestych XX wieku w Wenecji. Swą nazwę zawdzięcza jednego z włoskich malarzy.

Czego potrzeba do przygotowania tego koktajlu? Po pierwsze, brzoskwini. Po drugie, szampana lub Prosecco. To wszystko! Tak, ten pyszny drink to tylko dwa składniki! Obierz brzoskwinię, a następnie zmiksuj na puree przy pomocy blendera. Wymieszaj puree z szampanem lub Processo i przelej do kieliszka koktajlowego. Alternatywnie składniki można także połączyć ze sobą za pomocą shakera z dodatkiem lodu.

Drinki na sylwestra 2024 z szampanem – Drink arbuzowy

Kolejna propozycja, która oferuje oryginalny owocowy smak. Tym razem jest to smak arbuza. Orzeźwiający charakter tego owocu w drinku z pewnością przypadnie do gustu wielu spośród twoich gości. Tu również potrzeba małej liczby składników. Wystarczy arbuz, szampan oraz lód.

Arbuza oraz lód połącz ze sobą. Wszystko należy ze sobą zmiksować przy pomocy blendera. Jednak zanim to uczynisz, usuń pestki z owocu. Lód możesz zawczasu pokruszyć, aby miksowanie było łatwiejsze. Taką masę przelej do kieliszka. Następnie uzupełnij całość szampanem. Wszystko w proporcjach jeden do jednego.

Drinki na sylwestra 2024 z szampanem – Black Mussel

Ostatni drink na naszej liście to koktajl, który oczaruje twoich gości nie tylko smakiem, ale też kolorem. Drinki na sylwestra 2024 z szampanem ostatecznie powinny gwarantować różnorodne wrażenia i doznania. Ten drink swój charakterystyczny ciemnofioletowy kolor zawdzięcza przede wszystkim likierowi porzeczkowemu.

Do przygotowania Black Mussel będziesz potrzebować około dwudziestu mililitrów owego likieru. Do tego potrzebne będzie czterdzieści mililitrów Blue Curacao oraz około stu mililitrów szampana lub wina musującego. Najpierw postaraj się o schłodzenie kieliszka, wykorzystaj w tym celu lód. Potem wlej do kieliszka oba likiery, a następnie uzupełnij całość zimnym szampanem. Opcjonalnie możesz wykorzystać także skórkę z pomarańczy jako dekorację.

Drinki na sylwestra 2024 z szampanem – podsumowanie

Ciesz się wyjątkowymi przepisami, które tu przedstawiliśmy i oczaruj swoich gości. Jak widzisz, szampan daje wiele ciekawych możliwości. Wykorzystaj te, które uznasz za najciekawsze i spraw, by sylwestrowa noc była jeszcze bardziej wyjątkowa. Tu zaproponowaliśmy cztery kompozycje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś eksperymentował i stworzył własne top 5 najlepszych przepisów na drinki z szampanem! Smacznego!

Archiwum: luty 2024