vodka sour

Vodka Sour – z białkiem czy bez? Jak ją przygotować?

Vodka Sour to barmański klasyk znany na całym świecie. Koktajl ten powstał z myślą o miłośnikach wódki, którzy chcą złagodzić jej smak słodkim dodatkiem. Sour to idealny drink na każdą okazję. Zobacz, jak łatwa jest praca przy nim. Chcesz go przygotować w domu? Tu znajdziesz podstawowe przepisy.

Składniki i czas przygotowania 

Sour drink możesz przygotować w dwóch wariantach. Wódka, sok z cytryny i syrop cukrowy to podstawa, którą możesz poszerzyć o kurze białko. Wystarczy 5 minut i możesz delektować się słynnym koktajlem w tej wersji, którą uznasz za ciekawszą. 

vodka sour przepis

Jak zrobisz tego drinka?

W wersji podstawowej drinka Sour połącz w shakerze:

  • 60 ml czystej wódki,
  • 20 ml soku z cytryny,
  • 3 łyżeczki cukru trzcinowego,
  •  lód.

Vodka Sour z białkiem

vodka sour z białkiem

Jeśli chcesz wykorzystać bardziej rozbudowany przepis, na początek wlej do shakera białko i wstrząśnij kilka razy. Następnie dodaj lód i pozostałe składniki. Wystarczy kilka energicznych ruchów, i gotowe. 

Jak możesz podać tego drinka?

vodka sour-jak podać

Drink Sour najlepiej prezentuje się kieliszku koktajlowym, możesz go również podać w niskim szkle. A co z dekoracją? Tu najlepiej sprawdzi się wisienka koktajlowa lub plasterek pomarańczy.

Vodka Sour to klasyczny drink, który bez problemów przygotujesz w domu. Jeśli lubisz wódkę z dodatkiem cytryny, to połączenie będzie dla ciebie idealne.

5/5 - (2 votes)

Archiwum: styczeń 2024