godmother

Godmother – jak przygotować Matkę Chrzestną?

Jest kobiecą odpowiedzią na Ojca Chrzestnego oraz jednym z barmańskich klasyków. Chcesz przygotować Godmother? Wykorzystaj nasz przepis!

Jak przygotujesz drink Godmother?

Ten klasyczny drink przygotujesz w ciągu 5 minut. Tyle wystarczy, by przemienić wódkę i Amaretto w lekki koktajl o słodkim smaku. 

Przygotowanie koktajlu Godmother nie jest wielkim wyzwaniem. Jeśli chcesz się delektować jego smakiem, zaopatrz się w:

  • 35 ml wódki,
  • 35 ml amaretto
  • kilka kostek lodu.

Gdy masz wszystkie składniki, sięgnij po niską szklankę z grubym dnem. Wypełnij ją lodem, a następnie wlej wszystkie składniki i wymieszaj. 

godmother-jak przygotować

Godmother – drink dla miłośników włoskiego stylu

Lubisz włoskie klimaty? Jeśli tak, z pewnością docenisz koktajle powiązane z filmami o mafijnych porachunkach. Drink Godmother to jeden z trzech drinków, które powstały na fali zainteresowania „Ojcem Chrzestnym”. W „Godfather” pojawia się szkocka, w „Godchild” – wódka, likier i amaretto. A czym wyróżnia się Matka Chrzestna?

Godmother – drink w roli deseru 

Godmother to idealny koktajl dla tych, którzy po rodzinnym obiedzie chcą się zrelaksować i nacieszyć smakiem dobrych trunków. Koktajl ten jest świetną alternatywą dla deseru. Najlepiej sprawdzi się w trakcie uroczystych spotkań i wystawnych posiłków, po których lekki drink pachnący migdałami stanie się miłym dodatkiem. 

godmother drink deser

Smak Amaretto

Każdy z trzech drinków z mafijnej rodziny ma swą specyfikę. Łączy je jedno – Amaretto. To włoski likier o migdałowym smaku i pięknym aromacie, którego historia sięga XVI wieku. Największą sławę zdobył on za sprawą filmowego „Ojca Chrzestnego”. Do wielkich fanek tego likieru zaliczają się też projektantka mody Vivienne Westwood oraz Sadie Frost, aktorka znana m.in. z filmów „Dracula” i „Duch w Monte Carlo”. 

Co pijał Marlon Brando? 

Drinki z Amaretto najskuteczniej wypromował Marlon Brando. Aktor, znany przede wszystkim jako filmowy Vito Corleone, miał chętnie sięgać po drinka Godfather. Wykorzystali to producenci włoskiego likieru, który pojawia się również w drinkach takich jak Matka Chrzestna oraz Chrześniak. 

Godmother nie jest skomplikowanych drinkiem, jednak swym smakiem i charakterem zrobi na tobie wrażenie. Godmother to migdałowy posmak, piękny aromat i włoski klimat ze słynną mafią w tle. Czy istnieje ciekawszy sposób na urozmaicenie rodzinnego spotkania przy stole? 

5/5 - (1 vote)

Archiwum: kwiecień 2024