drinki na sylwestra 2022 z wódką

Drinki na sylwestra 2024 z wódką. Dowiedz się, jak je przyrządzić!

Drinki na sylwestra 2024 z wódką to szansa na spotkanie z klasyką i z oryginalnymi recepturami. Poznaj nasze propozycje i uracz swoich gości pysznymi koktajlami!

4.2/5 - (5 votes)

Nie ulega wątpliwości, że wódka pozostaje jednym z najbardziej popularnych alkoholi konsumowanych w sylwestra. Bywa spożywana jako czysty alkohol, ale jest też składnikiem popularnych drinków. Poznaj ciekawe przepisy na takie koktajle. Dowiedz się, jak w prosty sposób przygotować coś pysznego, co na pewno zasmakuje twoim gościom! Oto trzy klasyczne i znakomite przepisy na drinki na sylwestra 2024 z wódką.

Drinki na sylwestra 2024 z wódką – Black Russian i White Russian

Dwa drinki, które wskazujemy jako pierwsze na naszej liście, to bardzo proste i popularne kompozycje o charakterze deserowym. Wbrew nazwie żaden z nich nie powstał w Rosji. Są to bowiem koktajle, które swój początek miały w Belgii. Do ich popularyzacji na świecie bez wątpienia przyczynił się film „Big Lebowski” braci Coen, w którym bohater grany przez Jeffa Bridgesa rozkoszował się White Russian.

Najpierw o tym, jak przyrządzić Black Russian. Będziesz potrzebować około pięćdziesięciu mililitrów wódki oraz około dwudziestu mililitrów likieru kawowego Kahlua. A także lodu. Wódkę i likier wraz z lodem umieść w szklance i delikatnie wymieszaj. To wszystko. Ten przepis jest naprawdę prosty. White Russian nie jest wiele trudniejszy. Do szklanki z Black Russian powoli po ściance dolej mleko, aby uzyskać warstwową strukturę. Wedle uznania możesz także wymieszać wszystkie składniki w zależności od preferencji smakowych.

Drinki na sylwestra 2024 z wódką – Sex on the Beach

Pora na kolejny niezwykle popularny koktajl. Przedstawiane tu drinki na sylwestra 2024 z wódką to niejednokrotnie prawdziwe klasyki. Tak też jest tym razem. Przyjmuje się, że ten drink został wymyślony na Florydzie, stąd jego plażowa nazwa. Składniki to wódka, sok pomarańczowy, sok żurawinowy (wszystko w równych częściach) oraz likier brzoskwiniowy (w ilości dwukrotnie mniejszej niż pozostałe składniki). Do tego lód.

Aby przygotować tego drinka, na początek wypełnij szklankę lodem. Potem wlej sok żurawinowy. Następnie wlej do szklanki połączone wcześniej w shakerze z lodem wódkę, likier brzoskwiniowy i sok pomarańczowy. Jeżeli chcesz, możesz stworzyć dwie warstwy w swoim drinku. W tym celu miksturę z shakera wlewaj powoli po ściankach szklanki, aby nie wymieszała się z sokiem żurawinowym. Możesz też całość wymieszać. Smacznego!

Drinki na sylwestra 2024 z wódką – Long Island Iced Tea

Ostatni z trzech proponowanych przez nas drinków na sylwestra 2024 z wódką to jedna z najmocniejszych dostępnych propozycji. Dosłownie, bo stężenie alkoholu w Long Island Iced Tea jest niemałe! Receptura ta powstała w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku i od samego początku cieszyła się wielkim uznaniem i popularnością wśród miłośników wszelkiej maści drinków.

Podstawą kompozycji są cztery mocne alkohole – wódka, gin, biały rum oraz tequila. Wszystkie dodawane do Long Island Iced Tea w równych proporcjach – po około 25 mililitrów. Do tego likier Cointreau (także 25 mililitrów) oraz syrop cukrowy i sok z cytryny lub limonki (po 35 mililitrów). Ostatnią częścią kompozycji jest Coca-Cola (około 20 mililitrów). Do wszystkie naturalnie dodaje się lód.

Do shakera wrzuć lód oraz wszystkie wymienione wyżej składniki z wyjątkiem Coca-Coli. Całość odcedź do wypełnionej lodem szklanki. Dolej Coli gwoli uzupełnienia. Możesz wykonać dwie wersje koktajlu. W pierwszej mieszając wszystkie składniki ze sobą, zaś w drugiej dolewając Colę na wierzch bez mieszania. Wszystko zależy od twoich preferencji.  Drinka można udekorować plasterkiem cytryny.

Drinki na sylwestra 2024 z wódką – podsumowanie

W sieci odnajdziesz rozmaite top 10 najlepszych przepisów na drinki. W naszym zestawieniu zaproponowaliśmy jednak te drinki na sylwestra 2024 z wódką, które są najbardziej klasyczne. Skupiliśmy się na recepturach, które gwarantują najbardziej oryginalny smak. Skosztuj ich, a nie zawiedziesz się! Podobnie jak twoi goście na imprezie sylwestrowej, którzy będą mieli okazję spróbować oryginalnych i barwnych kompozycji.

Archiwum: luty 2024