sex on the beach drink

Sex On The Beach – drink na letnie upały. Jak go przygotować?

Jeśl lubisz orzeźwiające napoje o owocowym smaku, docenisz drink Sex On The Beach. Ten koktajl szybko podbił serca miłośników plażowania i dobrej zabawy, stał się też jednym z barmańskich klasyków. Chcesz go przygotować? Tu znajdziesz przepis.

Jak przygotujesz Sex On The Beach? 

Koktajl ten wygląda efektownie, mimo to jego przygotowanie nie sprawi ci większych problemów. Co musisz zrobić, by cieszyć się jego smakiem?

Składniki i czas przygotowania

Czas przygotowania – 5 minut 

Składniki: 

  • 40 ml wódki,
  • 20 ml likieru brzoskwiniowego,
  • 60 ml soku pomarańczowego,
  • 60 ml soku żurawinowego.

Drink On The Beach krok po kroku

Ten słynny napój alkoholowy jest jednym z najprostszych drinków na świecie. Wystarczy, że do shakera wlejesz wódkę, sok pomarańczowy i likier brzoskwiniowy, a po dokładnym wymieszaniu składników przelejesz je do szklanki wypełnionej lodem. Na koniec dodajesz sok z żurawiny, i gotowe. Jeśli chcesz, możesz ozdobić szklankę kawałkiem pomarańczy. 

Drink On The Beach krok po kroku

Jak zmodyfikować podstawowy przepis? 

Ten znany drink doczekał się wielu wariantów. Te najsłynniejsze to: 

Za kuszącą nazwą kryje się orzeźwiający koktajl, w którym smak wódki przeplata się ze smakiem brzoskwini i pomarańczy. Takie zestawienie ma wielu fanów, nic więc dziwnego, że drink z Florydy w krótkim czasie zyskał popularność na całym świecie. 

Floryda – wakacyjny raj 

Z czym kojarzona jest Floryda? Z pięknymi plażami, relaksem i wakacyjną atmosferą, która sprzyja kontaktom towarzyskim. W takich okolicznościach narodził się drink, który stał się hitem lat 80. XX wieku. Dziś spotkasz go w barach na całym świecie, w których pojawia się on zarówno w wersji klasycznej, jak i w nieco zmodyfikowanych formach. 

Sex On The Beach i jego dzieje

Sex On The Beach i jego dzieje

To jeden z nielicznych koktajli, którego autora i datę powstania zna cały świat. Przepis na ten wakacyjny koktajl stworzył Ted Pizio z baru Confetti w 1987 roku. Narodziny drinka miały związek z kampanią reklamową, której cel był prosty – zwiększyć sprzedaż Peach Schnapps za pomocą nowych drinków. Tym, który pomógł w osiągnięciu najlepszych efektów, był właśnie Sex On The Beach. 

Wakacyjny drink z Florydy narodził się w ramach kampanii promującej likier brzoskwiniowy. Jego odważna nazwa i ciekawy wygląd sprawiły, iż stał się on znany na całym świecie. A jak sprawdzi się na twojej imprezie? 

1.6/5 - (42 votes)

Archiwum: styczeń 2024