rum kalorie

Rum – kalorie, charakterystyka

Nieodłącznym elementem twoich wakacyjnych wypraw jest rum? Kalorie w tym napoju zdecydowanie nie sprzyjają diecie! Sprawdź, co koniecznie powinieneś wiedzieć o rumie!

5/5 - (1 vote)

Rum to wysokoprocentowy alkohol, który zyskał sławę dzięki żeglarskim szantom i okołomorskim opowieściom. Trunek często dodawany jest do drinków, ale nie brakuje też jego sympatyków, którzy piją go samodzielnie w kieliszkach. Sprawdziliśmy, jakie właściwości posiada rum. Kalorie to kwestia, która powinna szczególnie cię zainteresować!

Rum – charakterystyka

Rum to wysokoprocentowy alkohol wytwarzany z trzciny cukrowej lub melasy. Jego zawartość alkoholu nie może być niższa niż 37,5%. Najsilniejsze trunki posiadają aż 81% alkoholu. Wyróżnia się trzy podstawowe style rumów: angielski, hiszpański i francuski. Dodatkowo na rynku spotkać można białe i ciemne rumy.

Rum – kaloryczność

Każdy rodzaj rumu posiada inną ilość kalorii. Jedno jest jednak pewne – to jeden z bardziej kalorycznych alkoholi. Średnio w 100 ml rumu znajduje się 231 kalorii. Oznacza to, że drinki z rumem będą znacznym obciążeniem dla naszego dziennego bilansu kalorycznego. Warto wiedzieć, że jedna butelka rumu posiada aż 1 600 kalorii.

Dla ciekawości warto dodać, że 100 ml rumu posiada tyle samo kalorii, co 4 jabłka, 2,5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1,5 szklanki mleka lub 12 łyżeczek cukru. Aby pozbyć się takiej ilości kalorii z organizmu, trzeba by było biegać przez 23 minuty, pływać przez 27 minut lub jeździć na rowerze przez co najmniej 33 minuty.

W czym znajduje się rum?

Na bazie rumu powstają popularne drinki, takie jak: Cuba libre, Mojito, Blue Hawaiian czy Flaming B-52. Rumu używa się również do produkcji ciast, tortów i cukierków alkoholowych.

Podsumowując, jeśli jesteś na diecie, to zdecydowanie nie powinieneś sięgać po rum w czystej postaci, ani też żadne produkty, które powstają na jego bazie. Jeden przeciętny kieliszek rumu zawiera tyle samo kalorii, co pół tabliczki czekolady.

Archiwum: marzec 2024