blue curacao bezalkoholowe

Blue curacao bezalkoholowe – jakie drinki można z nim stworzyć? Sprawdź!

Blue curacao bezalkoholowe to ciekawa alternatywa dla typowego niebieskiego likieru. Stworzysz dzięki niemu orzeźwiające i pyszne drinki. Poznaj kilka znakomitych przepisów.

4/5 - (1 vote)

Blue curacao to niebieski likier, który służy za podstawę do wielu koktajli. Nadaje drinkom wyjątkowy kolor i smak. Istnieje także blue curacao bezalkoholowe i to właśnie nim się tu zajmiemy. Poznaj kilka ciekawych przepisów na drinki z tym właśnie likierem! Ucieszą cię walorami smakowymi i z pewnością nie przyprawią przy tym o ból głowy. Zobacz sam!

Blue curacao bezalkoholowe – drink blue heaven

Pierwszy koktajl na naszej liście, w którym ważną rolę odgrywa blue curacao bezalkoholowe to Blue Heaven w stylu virgin. W klasycznej recepturę na ten drink wykorzystywana jest wódka. My ten składnik pomijamy. Tym samym jedyne potrzebne elementy do przygotowania owego koktajlu to blue curacao bezalkoholowe (trzydzieści mililitrów), Sprite (sto pięćdziesiąt mililitrów) oraz lód.

Przygotowanie? Jest banalne. Najpierw wypełnij szklankę lodem. Potem wlej do szklanki blue curacao, a następnie powoli uzupełnij całość Sprite’em. Dolewaj lemoniady powoli, dzięki temu twój drink będzie mieć dwie odmienne kolorowe warstwy.

Blue curacao bezalkoholowe – Smerfetka

Następny drink na naszej liście to tak zwana Smerfetka. Jest nieco podobny do poprzedniego, ale z jedną zasadniczą różnicą. Tym razem wykorzystaj trzydzieści mililitrów blue curacao bezalkoholowego, sto mililitrów Sprite’a oraz dwadzieścia mililitrów soku z cytryny. Co ważne, w przypadku Smerfetki wszystkie składniki należy wymieszać. To wszystko. Ciesz się urokiem tego egzotycznego drinka!

Blue curacao bezalkoholowe – Żar Tropików w wersji virgin

Ostatni przepis na naszej liście to wariacja na temat drinka Żar Tropików. Podobnie jak Blue Heaven przygotujemy go w wersji virgin. Potrzebujesz do tego celu dwudziestu mililitrów grenadyny, trzystu mililitrów soku pomarańczowego, pięćdziesięciu mililitrów blue curacao bezalkoholowego oraz lodu. Najpierw umieść w szklance lód. Następnie dodawaj składniki w kolejności – grenadyna, sok pomarańczowy i niebieski likier. Tak powstanie pyszny, wielosmakowy i wielobarwny drink. Jak widzisz, blue curacao bezalkoholowe może przynieść ciekawe i niosące głębię smaku kompozycje.

Archiwum: marzec 2024