martini royale

Martini Royale – co to za trunek? Czym jest Martini Royale i ile alkoholu zawiera?

Martini Royale to połączenie dwóch rodzajów Martini. Jak podawać ten orzeźwiający napój i jak smakuje to znane włoskie wino?

5/5 - (1 vote)

Martini Royale to mieszanka Martini Bianco z Martini Prosecco w proporcjach pół na pół. Ten popularny drink często gości na naszych stołach. Czym się charakteryzuje i jak smakuje?

Czym jest Martini Royale?

Martini Royale to wermut o delikatnie owocowym smaku, który wykonany jest na bazie białego włoskiego wina z dodatkiem wanilii i ziół. Jest to wino musujące znanej marki Martini, która stała się pełnoprawną ikoną włoskiej kultury.

Ile alkoholu zawiera Martini Royale?

Martini Royale to coś, co przypadnie do gustu osobom, które preferują koktajle o mniejszej zawartości alkoholu. Ten drink zawiera go jedynie 8% i świetnie nadaje się do delektowania oraz powolnego sączenia. Uznawany jest za idealny napój wyskokowy dla kobiet, które chętnie spożywają go z dodatkiem soku z limonki i listkiem mięty.

Jak podawać Martini Royale?

Przepis na drink ze smacznym Martini Royale jest prosty. Mężczyźni często piją go z dodatkiem wódki. Oczywiście koktajl Martini Royale można stworzyć samodzielnie z wymienionych wcześniej win. Martini Prosecco charakteryzuje się lekko wytrawnym smakiem, który świetnie komponuje się z nutą Martini Bianco. Gotowy koktajl można udekorować listkiem mięty, otrzymując w ten sposób tradycyjne Martini Royale.

Jak zrobić orzeźwiające Martini Royale? Przepis

Do przygotowania jednego drinka potrzebujemy takich składników, jak:

  • 60 ml Martini Bianco;
  • 60 ml Martini Prosecco;
  • cytrus;
  • lód.

Kieliszek napełniamy lodem. Mieszamy ze sobą składniki i dodajemy sok z wybranego owocu. Możemy też zastąpić Bianco aperolem, otrzymując ciekawy koktajl na bazie Prosecco.

Martini Royale – podsumowanie

Czas przygotowania Martini Royale nie jest długi, zwłaszcza jeżeli kupimy gotowe składniki. Co więcej, gotowy drink może zostać w lodówce na następny dzień i dalej będzie smakował wyśmienicie. Ten napój ma wyjątkowy charakter, który na pewno przypadnie go gusu osobom, ceniącym sobie smaczne, lecz niezbyt mocne alkohole.

Archiwum: marzec 2024