madras drink

Madras – orzeźwiające trio. Jak przygotować takiego drinka?

Madras – drink prosty i orzeźwiający. To propozycja idealna dla każdego miłośnika koktajli o owocowym smaku. Chcesz go przygotować? Zobacz, jakie to proste!

Jak przygotować drink Madras? 

Madras to jeden z najłatwiejszych napoi alkoholowych na świecie. Chcesz odkryć jego smak? 

Przygotuj składniki:

  • 40 ml czystej wódki
  • 60 ml soku pomarańczowego,
  • 80 ml soku z żurawiny.

Następnie sięgnij po wysoką szklankę wypełnioną kostkami lodu. Po kolei wlewaj do niej składniki drinka. Na koniec zamieszaj i udekoruj szklankę kawałkiem pomarańczy. 

Wielką zaletą tego napoju jest obecność soków z pomarańczy i żurawiny. Łagodzą one smak wódki, orzeźwiają, a jednocześnie sprawiają, że drink ma ciekawą barwę. 

Skąd wzięła się popularność drinka?

Madras dość długo zaliczał się do grona najpopularniejszych drinków w Ameryce. Szybkość wykonania zachęciła wiele osób do serwowania go na imprezach, a orzeźwiający smak zapewnił mu spore powodzenie w barach przy plażach. 

Madras – cocktail z odległych Indii

Madras jest jednym z ciekawszych drinków, które powstały na terenie Indii. Jego historia zaczyna się w latach 40. XX wieku na terenie miasta Madras (dziś znanego jako Chennai). To stąd orzeźwiające trio wyruszyło na podbój świata, szybko zyskując uznanie w wielu krajach. 

Podobnie jak większość koktajli, które zdobyły dużą popularność, tak i Madras doczekał się wielu wariacji. Jedną z tych najsłynniejszych jest Mexican Madras. Tu wódkę zastępujesz tequilą, a do soku z pomarańczy i żurawiny dodajesz sok z limonki. 

Madras jest jednym z najsłynniejszych drinków z wódką. Świetnie sprawdza się na imprezach i rodzinnych uroczystościach. Możesz go również przygotować jako dodatek do romantycznej kolacji lub podać w trakcie letnich spotkań w ogrodzie. Zimny i orzeźwiający drink, który przygotujesz w kilka minut, sprawdzi się doskonale w każdej sytuacji. 

5/5 - (1 vote)

Archiwum: kwiecień 2024