drink z winem musującym

Drink z winem musującym. Dowiedz się, jak przyrządzić takie koktajle!

Drink z winem musującym to dobry wybór na letnie dni. Dowiedz się, jak zrobić tego rodzaju drink. Poznaj kilka znakomitych przepisów!

Ocena

Wina musujące to orzeźwiające napoje alkoholowe. Jeżeli połączyć je z innymi składnikami w umiejętny sposób, można otrzymać naprawdę wyjątkowe i pyszne drinki. Przekonaj się, jakie receptury są warte wypróbowania! Drink z winem musującym może być naprawdę dobrym wyborem!

Drink z winem musującym – Królewskie Mojito

Pierwszy przepis na drink z winem musującym, który przedstawiamy, to tak zwane Royal Mojito. Do jego przygotowania będziesz potrzebować czterdziestu mililitrów rumu, dziesięciu mililitrów syropu cukrowego (jest to woda i rozpuszczony w niej cukier w proporcjach jeden do jednego), limonki, lodu, mięty oraz oczywiście wina musującego.

Najpierw pokrój limonkę na cztery części. Z trzech z nich wyciśnij sok i wlej do shakera. Wrzuć tam też skórki limonki, syrop cukrowy i kilka listków mięty. Całość wygnieć przy pomocy muddlera. Uważaj jednak, by nie przesadzić. Wtedy limonka może dać przesadnie gorzkawy posmak. Dodaj lód oraz rum. Potrząsaj shakerem przez kilkanaście sekund. Po wszystkim przelej płyn do szklanki wypełnionej lodem. Wszystko uzupełnij winem musującym. Twój drink z winem musującym w stylu Royal Mojito jest gotowy!

Drink z winem musującym – Bellini

Druga z naszych propozycji to Bellini. Jest ona jeszcze prostsza w przygotowaniu. Do wykonania tego drinka będziesz potrzebować tylko Prosecco oraz brzoskwiń. Proporcje to w tym przypadku dwa do jednego.

Najlepiej oczywiście wykorzystać do tego przepisu świeże brzoskwinie. Jednak jeżeli takich nie posiadasz, nadadzą się także brzoskwinie z puszki. Pierwszy krok to schłodzenie owoców. Następnie musisz zmiksować ich miąższ. Gdy to zrobisz, umieść miąższ w kieliszku i uzupełnij całość Prosecco. Zamieszaj. To wszystko. Ciesz się pysznym brzoskwiniowym smakiem.

Drink z winem musującym – Black Velvet

Ostatni drink z winem musującym, który polecamy, to Blue Velvet. Ponownie jest to bardzo prosta kompozycja. Potrzebujesz do wykonania tego drinka piwa typu porter oraz wytrawnego wina musującego. Proporcje to w tym przypadku jeden do jednego. Wystarczy, że do wysokiego kieliszka wlejesz piwo, a następnie dodasz wina musującego i wymieszasz. To wszystko! Smacznego!

Archiwum: luty 2024