prosecco kalorie

Prosecco – kalorie, smak, przeznaczenie

Prosecco to jedno z popularniejszych białych win musujących. Nie brakuje go na weselach i przyjęciach urodzinowych. Lubisz pić prosecco? Kalorie nie będą stać ci na przeszkodzie! To wino jest jednym z mniej kalorycznych trunków.

5/5 - (1 vote)

Prosecco często mylone jest z szampanem. Tymczasem to białe wino musujące o łagodnym, przyjemnym, owocowym smaku. Jest tańsze niż szampan, mniej kaloryczne, ale zarazem równie musujące i orzeźwiające. Ten napój jest idealnym pomysłem na niemalże każde przyjęcie. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o prosecco? Kalorie, charakterystyka i wpływ na zdrowie – oto, czego dowiesz się z poniższego tekstu!

Prosecco – charakterystyka

Prosecco jest białym winem musującym, które swoje korzenie posiada we Włoszech. Wytłacza się je z białych winogron rosnących w północno-wschodnich regionach Włoch. Nazwa trunku jest chroniona, dlatego podobne napoje, ale pochodzące z innych regionów świata, znajdziemy pod oznaczeniem „Glera”.

Prosecco nie jest szampanem, o czym świadczy sposób jego produkcji – jego wtórna fermentacja odbywa się w hermetycznie zamkniętych, ciśnieniowych zbiornikach zbiorczych wykonanych ze stali nierdzewnej. Przy szampanie fermentacja zachodzi w butelkach.

Prosecco – kalorie

Jeśli jesteś na diecie i masz ochotę na alkohol, to prosecco będzie jednym z lepszych pomysłów. To jeden z najmniej kalorycznych alkoholi. W 100 gramach zawiera tylko 75 kalorii.

Prosecco – wpływ na zdrowie

Badania wykazały, że picie prosecco w umiarkowanych ilościach ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie naczyń krwionośnych, pomaga w walce z demencją, zmniejsza ryzyko zapadalności na nowotwory i cukrzycę. A ponadto trunek poprawia stan skóry i zwiększa libido.

Jak pić prosecco?

Prosecco jest bardzo uniwersalnym napojem. Świetnie smakuje z wieloma daniami oraz pite samodzielnie. Zazwyczaj jest to wino wytrawne lub półwytrawne, ale o smaku znacznie słodszym i łagodniejszym od szampana. Wyraźnie wyczuwa się w nim owocową nutę.

Podsumowując, prosecco to bardzo uniwersalny i niskokaloryczny trunek o łagodnym, słodkawym smaku i wyraźnej owocowej nucie.

Archiwum: luty 2024