Likier z cukierków ice thermomix

Likier z cukierków ice – Thermomix

Cukierki ice to popularne landrynki o chłodzącym, miętowym smaku. W łatwy sposób przygotujesz z nich nalewkę do podawania w formie szotów. Jak przygotować likier z cukierków ice w Thermomixie?

Ocena

Orzeźwiający, miętowy smak likieru przypominać będzie w smaku i kolorze niebieskie szoty barowe kamikadze. Przeczytaj, jak przygotować domową wersję nalewki. 

Likier z cukierków ice. Niezbędne składniki 

Składniki potrzebne do przygotowania nalewki to: 

  • 300 g cukierków lodowych ice; 
  • 250 ml czystej wódki; 
  • 500 ml wody lub 6 kostek lodu. 

Jeśli nalewka po przygotowaniu będzie dla ciebie za mocna, możesz dolać do niej później więcej wody i odstawić do lodówki. Zachęcamy też do eksperymentów i dodania np. syropu curacao. Najlepszym alkoholem będzie wódka lub czysty spirytus, nalewka jednak będzie dobrze smakować też wykonana na bazie białego rumu. 

Likier z cukierków ice – Thermomix będzie pomocny

Przygotowanie nalewki z cukierków lodowych jest banalnie proste. Wystarczy jedynie kilka szklanek wody, rozkruszone cukierki, alkohol oraz robot kuchenny, taki jak Thermomix. Likier z cukierków ice wykonasz w następujący sposób:

  1. Rozkrusz cukierki na małe kawałki ręcznie lub za pomocą robota kuchennego. Jeśli korzystasz z Thermomixa, ustaw go na 5 minut na najwyższym obrocie mieszadła (obrót 10). 
  2. Do rozkruszonych cukierków dodaj kostki lodu (lub 2 szklanki wody) oraz wybrany przez siebie alkohol. 
  3. Ustaw robot na wysokie obroty – polecamy wybrać ponownie obrót 10 i minutę mieszania. Jeśli minuta nie wystarczy (zależnie od stopnia rozkruszenia cukierków), powtórz proces. 
  4. Uzyskaną nalewkę przelej do butelki i odstaw do lodówki do dalszego przegryzienia się smaków. 

Likier z cukierków ice najlepiej serwować w formie szotów lub jeśli bardzo lubimy orzeźwiający smak – w szklance z kilkoma kostkami lodu i plasterkiem cytryny. Smacznego! 

Archiwum: styczeń 2024