lynchburg lemonade

Wakacyjny Jack Daniel’s – jak przygotować Lynchburg Lemonade?

Lynchburg Lemonade to drink na bazie whiskey Jack Daniel’s. Orzeźwiający smak sprawia, że w okresie letnich upałów staje się on idealnym towarzyszem spotkań. Chcesz go przygotować? Zobacz, jakie to proste!

Składniki i czas przygotowania

Na przygotowanie tego napoju potrzebujesz 5 minut. Tyle wystarczy, by połączyć ze sobą następujące składniki: 

  • whiskey Jack Daniel’s (40 ml),
  • likier triple sec (20 ml),
  • sok z cytryny (20 ml), 
  • syrop cytrynowy (20 ml),
  • Sprite. 

lynchburg lemonade-składniki

Jack Daniels and Sprite – jak stworzyć z nich orzeźwiający duet? 

O wyjątkowości Lynchburg Lemonade decyduje Jack Daniel’s, uznawany za najlepszy gatunek amerykańskiej whiskey. Połączony z sokami o cytrusowym smaku, staje się podstawą wakacyjnego drinka o unikalnym charakterze. 

Cocktail z Jack Daniels i Sprite to klasyka, którą przygotujesz bez trudu. Wystarczy, że wszystkie składniki wlejesz do wypełnionego lodem shakera, a następnie będziesz nim energicznie potrząsać przez 15 sekund. Po tym czasie wystarczy przelać zawartość shakera do wysokiej szklanki z lodem, dopełnić gazowaną lemoniadą i możesz się cieszyć Jack Daniels lemonade. 

Jack Daniels – jak możesz go wykorzystać? 

lynchbutg lemonade-jack daniels

Jack Daniels to amerykańska klasyka, znana i ceniona od lat 60. XIX wieku. Trunek ten pojawia się w wielu drinkach, m.in. w Jack Daniel’s Tennessee Lemonade czy Lynchburg Lemonade. Te napoje cieszą się tak dużą popularnością, że coraz częściej możesz je ujrzeć na sklepowych półkach, wśród puszek z innymi napojami. Jeśli chcesz osiągnąć ciekawsze efekty, możesz je przygotować samodzielnie. 

Gwiazda z American Tennessee Whiskey i jej fenomen

Lynchburg Lemonade swą popularność zawdzięcza modzie na whiskey Jack Daniels Old No.7, do której nawiązuje nazwa drinka. Lynchburg to miejscowość w USA, w której legendarny trunek jest destylowany. Sam drink powstał w 1980 roku, a za jego autora uznaje się Tony’ego Masona. 

lynchburg lenonade-gwiazda

Legendarny Jack Daniels może stać się rewelacyjnym składnikiem letniej lemoniady. Jeśli w okresie wakacyjnym często urządzasz przyjęcia towarzyskie, taki drink stanie się ich hitem.

4.9/5 - (134 votes)

Archiwum: luty 2024