irish coffee

Irish Coffee – jak przygotować kawę po irlandzku?

Wbrew pozorom Irish Coffee nie jest napojem zbyt wymagającym, a jej przygotowanie może ci sprawić sporo radości. W tekście znajdziesz najprostszy przepis na drinka, który umili ci zimowe wieczory.

Jak przygotować Irish Coffee? 

Jeśli nie potrafisz zdecydować, czy masz ochotę na drinka, czy aromatyczną kawę, Irish Coffee będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jak przygotować kawowy napój z whiskey? Przepis na kawę po irlandzku jest bardzo prosty. 

Ile czasu potrzebujesz na zaparzenie kawy i połączenie jej z alkoholem i śmietanką? Około 20 minut. W tym czasie przygotujesz składniki i przemienisz je w pyszny napój. 

Zacznij od przygotowania składników:

  • śmietanki kremówki 30%,
  • szklanki brązowego cukru,
  • 100 ml mocnej kawy,
  • 50 ml irlandzkiej whisky.

Jak przygotujesz z tych składników Irish Coffee? Postępuj według instrukcji:

  • ubij śmietankę na sztywną pianę,
  • wlej do garnka szklankę wody, połącz ją z cukrem i mieszaj do chwili uzyskania gęstego syropu,
  • zaparz kawę,
  • do wysokiej szklanki wlej kawę, whiskey, 50 ml syropu cukrowego i wymieszaj,
  • nałóż bitą śmietanę.

Drink irish – kawa to podstawa

Chcesz delektować się pyszną Irish Cream Coffee? Zadbaj o wybór aromatycznych i mocno palonych ziaren, które w ekspresie ciśnieniowym lub kawiarce przemienią się w pyszną kawę. 

Irish Coffee – drink z irlandzkiego lotniska

Aż trudno uwierzyć, że jeden z najsłynniejszych napojów świata powstał przez przypadek w kantynie. Pierwsza kawa po irlandzku została zaserwowana w 1942 roku. Autorem przepisu był Joseph Sheridan, który w swej kantynie przyjmował pasażerów czekających na przelot z Irlandii do Kanady. Byli oni zmęczeni, zestresowani opóźniającym się lotem, kawa wydawała się zatem najlepszym napojem dla nich. Sheridan, chcąc rozgrzać i rozluźnić swych gości, dodał im do kawy porcję whisky, a gotowy napój ozdobił śmietanką. Przepis szybko trafił do USA, a wkrótce Irish Coffee znana była na całym świecie.

Kawa Irish to świetna propozycja na zimowe wieczory oraz spotkania w gronie znajomych. Takie połączenie kawy, drinka i deseru może poprawić nastrój każdemu, zatem popularność napoju nie powinna cię dziwić. 

5/5 - (1 vote)

Archiwum: luty 2024