godfather drink

Godfather – drink z mafijną przeszłością. Jak go przygotować?

Godfather to drink o typowo włoskim charakterze. Już sama nazwa kojarzy się z mafią i słynnym Vito Corleone. Chcesz przygotować go w swoim domu? Tu znajdziesz garść porad, które ułatwią ci to zadanie.

Ojciec Chrzestny – przepis na drink

Drink kojarzony z „Ojcem Chrzestnym” to jeden z barmańskich klasyków, który przyciąga ciekawym smakiem i prostotą wykonania. Godfather to idealny drink dla niecierpliwych, na którego przygotowanie musisz poświęcić maksymalnie 5 minut. Tyle czasu wystarczy, by połączyć ze sobą:

Jak przygotujesz Ojca Chrzestnego?

Cała filozofia polega na połączeniu amaretto z whiskey w szklance wypełnionej kostkami lodu. Najpierw wlej whisky, potem Amaretto, a na koniec zamieszaj. Chcesz ozdobić gotowy napój? Sięgnij po kilka płatków migdałów.

Szef mafijnej rodziny

Ojciec Chrzestny to szef mafijnej rodziny, którą zna każdy barman. Rodzinę tą tworzą drinki:

  • Godfather, składający się z whisky i Amaretto,
  • Godmother, powstający z wódki i Amaretto,
  • Godchild, w którym obok wódki i Amaretto pojawia się mleko. 

Drink z amaretto i whisky, czyli klasyka dla miłośników kina

Ulubiony drink Marlona Brando

Godfather swą sławę zawdzięcza Marlonowi Brando. Filmowy Don Corleone miał często sięgać po po tego drinka, zapewniając mu tym samym skuteczną promocję. Sam drink znany jest od 1972 roku, a mafijne powiązania pomogły mu w podbiciu barów całego świata. 

Amaretto – co powinieneś wiedzieć o tym likierze?

Wyjątkowy smak i aromat Ojca Chrzestnego jest zasługą Amaretto. Ten włoski likier powstaje z migdałów, dzięki czemu przyciąga już samym zapachem. Charakterystyczna czerwonobursztynowa barwa i łagodny, lekko gorzki smak to kolejne cechy, dzięki której trunek ten świetnie sprawdza się w popularnych drinkach i podbija świat.

Picie Amaretto na terenie Włoch ma długą tradycję, a alkoholowy napój przygotowany z migdałów znany był tu już w XVI wieku. Od przełomu XIX i XX wieku likier ten produkowany jest na szeroką skalę. Charakterystyczne butelki z tym trunkiem ujrzysz w niemal każdym sklepie, znajdziesz też wiele receptur na drinki z jego udziałem.

Whisky z amaretto to proste i efektowne połączenie. Ojca Chrzestnego przygotujesz bez problemów, a wytworny charakter tego drinka zrobi wielkie wrażenie na twoich gościach.

5/5 - (2 votes)

Archiwum: marzec 2024