Pornstar Martini

Jak przyrządzić drinka Pornstar Martini?

Są drinki, które swoją popularność zawdzięczają niebywałemu smakowi. Istnieją również takie, które znane są ze swojej kontrowersyjnej nazwy, a niektóre łączą te dwie cechy. Jednym z takich napojów jest Pornstar Martini drink.

 

Pornstar Martini jest drinkiem, którego smak kształtuje połączenie wódki waniliowej, soku z limonki i puree z marakui. To ostatnie może być jednak trudne do znalezienia w sklepie. Jeśli nie możesz wykorzystać świeżego owocu – wybierz miąższ z marakui. To właśnie ten składnik sprawia, że drink Pornstar Martini jest bardzo orzeźwiający i ma charakterystyczny posmak kwasowości. Jest to napój o stosunkowo nowej recepturze – powstał w Londynie w 2002 roku.

Jakie składniki będą potrzebne do drinka Pornstar Martini?

Jakie składniki będą potrzebne do drinka Pornstar Martini

Do przygotowania tego przepysznego, kwaskowego drinka

potrzebne będą oczywiście odpowiednie składniki. Nie poddawaj się w poszukiwaniach trudno dostępnej marakui. Pozostałe produkty z kolei nie powinny stanowić problemu:

  • wódka waniliowa 60 ml;
  • champagne brut (lub inne wino musujące) 60 ml;
  • puree z marakui 15 ml lub 1 i 1/2 świeżej marakui;
  • sok z limonki 15 ml;
  • syrop cukrowy waniliowy 15 ml;
  • passoa 15 ml;
  • kostki lodu.

Sposób przygotowania drinka Pornstar Martini

Przygotowanie tego smacznego drinka rozpocznij od schłodzenia kieliszka koktajlowego. Możesz w tym celu np. wsypać do niego kostki lodu, ewentualnie włożyć kieliszek do lodówki. Następnie trzeba przekroić marakuję i łyżką wybrać miąższ. Uzyskaną masę należy wrzucić do shakera. Następnie dodaj do niego wódkę waniliową i pozostałe składniki (poza szampanem). Zawartość trzeba wstrząsnąć z kostkami lodu, a następnie przelać do kieliszka. Jeśli użyłeś miąższu z marakui, trzeba będzie przecedzić mieszaninę przez sitko w celu oddzielenia pestek. Drinka udekoruj połówką marakui.

Sposób przygotowania drinka Pornstar Martini

Równie ważny jak przygotowanie, jest sposób spożywania drinka Pornstar Martini. Szampana podaje się oddzielnie – w kieliszku do shotów. Co istotne, obie części drinka pije się osobno. Pomimo tego, że wiele osób wlewa shota szampana do drinka, nie należy tego zwyczaju naśladować. Popularnym sposobem jest naprzemienny łyk z kieliszka koktajlowego i kieliszka do shotów.

2.2/5 - (43 votes)

 

Archiwum: marzec 2024