hanky panky

Hanky Panky – koktajl o wyrazistym smaku. Jak go przygotować?

Gin, wermut i ziołowy likier możesz przemienić w pyszny koktajl Hanky Panky. To ciekawy drink, który cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Czy znajdzie się na liście twoich ulubionych koktajli? Jeśli lubisz wyraziste smaki, docenisz go z pewnością.

Jak zrobić Hanky Panky cocktail? 

Składniki i czas przygotowania

Koktajl Hanky Panky przygotujesz w 5 minut z następujących składników:

Przygotowanie tego drinka jest bardzo proste. Wystarczy, że wypełnisz szklanice barmańską lodem, wlejesz do niej wszystkie składniki i dokładnie wymieszasz. Ostatnią czynnością, którą musisz wykonać, będzie przelanie drinka do kieliszka koktajlowego i ozdobienie go twistem ze skórki z pomarańczy.

Hanky Panky – drink stworzony przez kobietę

Hanky Panky to jeden z nielicznych drinków, który został stworzony przez kobietę, i to ponad 100 lat temu. Dzieje tego koktajlu sięgają 1903 roku, a jego autorką jest Ada Coleman. Barmanka ta robiła drinki dla wielu znanych osobistości, m.in. dla Marka Twaina. Hanky Panky miał z kolei powstać dla sir Charlesa Hawtreya – jednego z najsłynniejszych angielskich aktorów. 

Fernet Branca – likier z tradycją

Na smak Hanky Panky istotny wpływ ma Fernet Branca – włoski likier, który produkowany jest od połowy XIX stulecia. W trunku tym łączą się aromaty wielu kwiatów, ziół i przypraw, m.in. szafranu i kardamonu. Efekt? Wyrazisty smak, którego długo nie zapomnisz. 

Wyrazisty smak, ciekawy wygląd i długa tradycja – takie czynniki sprawiają, że Hanky Panky cieszy się wielką popularnością. A że jest to łatwy drink, możesz go z powodzeniem serwować w trakcie rodzinnych uroczystości. 

5/5 - (1 vote)

Archiwum: styczeń 2024