martini ze spritem

Martini ze Sprite’em – poznaj to kultowe połączenie!

Szukasz pomysłu na wyjątkowego drinka, który będzie smakował nawet największym koneserom? Zastanawiasz się, z czym pić martini? Koniecznie powinieneś sprawdzić, jak smakują drinki z martini i Sprite’em!

Ocena

Nie da się zaprzeczyć, że drinki z martini są uwielbiane na całym świecie już od wielu lat. Połączenie martini i Sprite’a to bardzo prosty drink, który możesz szybko przyrządzić także w domu, gdy zaprosisz gości na kameralne spotkanie. Na jednym drinku z pewnością się nie skończy! Z dalszej części artykułu dowiesz się, jaka jest historia martini, a także poznasz przepisy na pyszne drinki idealne na spotkanie z przyjaciółką lub wieczór ze znajomymi. 

Martini ze Sprite’em – drink znany i lubiany!

martini ze spritem-znany drink

Czas poznać krótką historię martini. Otóż to jeden z najbardziej znanych alkoholi na świecie. Powstał pod koniec XIX wieku, za co są odpowiedzialni dwaj włoscy kupcy: Aleksandro Martini i Luigi Rossi. To właśnie oni stworzyli ten unikalny i rozpoznawalny na całym świecie słodko-gorzki smak. Wiele osób uważa, że martini to osobny alkohol, jednak jest to po prostu wermut, a Martini to marka. Dzięki tej drobnej nieścisłości Martini jest rozpoznawane na całym świecie. Do rosnącej popularności tego trunku przyczyniły się także gwiazdy kina czy muzyki, które aktywnie go promowały. To także ulubiony drink słynnego brytyjskiego agentem, który zawsze preferował martini „wstrząśnięte, nie zmieszane”.

Z czym pić martini?

Martini możesz pić na kilka sposobów. Bardzo popularne jest po prostu picie martini z dodatkiem oliwki lub lodu. Możesz także przygotować pyszne drinki. Ten alkohol możesz podawać zarówno w wersji bardziej wytrawnej, jak i słodszej. Wszystko zależy od twoich upodobań lub gości, których do siebie zaprosisz!

martini ze spritem-z czym pić

Martini i Sprite to wprost idealne połączenie. Ten gazowany napój stanowi świetne uzupełnienie charakterystycznego trunku. Ten drink jest niezwykle prosty do przyrządzenia. Delikatny, choć nieco słodki, z pewnością podbije każde podniebienie. 

Co będzie ci potrzebne, aby przygotować martini ze Sprite’em? Lista produktów wcale nie jest długa!

  • Martini bianco (około 40 ml);
  • Sprite (około 60 ml);
  • cytryna;
  • kostki lodu.

martini ze spritem-składniki

Wystarczy tych kilka składników, aby przygotować pysznego drinka. Do naczynia najpierw włóż lód, wyciśnij do szklanki lub kieliszka sok z cytryny (ćwiartka cytryny na jednego drinka), następnie wlej martini oraz Sprite – i gotowe!

Jak widzisz, jest to bardzo proste. Oczywiście możesz wykazać się kreatywnością i dodatkowo przystroić drinka na przykład listkiem mięty lub oliwką. 

Jeśli szukasz wyjątkowego drinka właściwie na każdą okazję, koniecznie przygotuj w swoim domu martini ze Sprite’em! To propozycja, która spodoba się nie tylko tobie, ale i wszystkim twoim znajomym! Czas zorganizować spotkanie z pysznym jedzeniem i jeszcze lepszymi drinkami.

Archiwum: kwiecień 2024