sidecar drink

Sidecar drink – poznaj przepis i wykonaj drink sam w domu!

Sidecar drink to popularny drink o bogatej historii. Przekonaj się, jak go zrobić i ciesz się wyjątkowym wspaniałym smakiem. Poznaj przepis!

Ocena

Są drinki, które rok w rok zdobywają serca i podniebienia amatorów alkoholu jako ciekawe nowości. Są i takie, które raczą entuzjastów drinków od wielu dziesięcioleci. Takim właśnie napojem jest Sidecar drink. Czym właściwie jest i jak przedstawia się jego receptura? Poznaj odpowiedzi na tak postawione pytania i samemu wykonaj tego pysznego drinka!

Sidecar drink – historia

Zacznijmy jednak od krótkiego przedstawienia historii tego wyjątkowego drinka. A historia ta jest niemłoda, bo Sidecar drink został wynaleziony przeszło sto lat temu. Miało to miejsce najpewniej niedługo po zakończeniu pierwszej wojny światowej. Być może miejscem powstania drinka był Paryż lub Londyn, jednak to jest trudne do zweryfikowania. Pierwsze zapiski o Sidecar drink pochodzą dokładnie z 1922 roku z przewodnika Harry’ego MacElhone’a.

Powstały dwie naczelne wersje tego koktajlu. Pierwsza, francuska, zakładała wykorzystywanie koniaku, soku cytrynowego i likieru w równych proporcjach. Z kolei druga, angielska, zakładała wykorzystanie dwóch części brandy i po jednej soku z cytryny i likieru typu tripple sec. W ciągu lat powstawały różne wariacje drinka a Sidecar drink nieodmiennie królował w wielu barach Europy i nie tylko.

Sidecar drink – podstawowe przepisy

Przedstawmy teraz najbardziej popularne przepisy na Sidecar drink. Pierwszy z nich, jak wspomnieliśmy, zakłada wykorzystanie równych części soku cytrynowego (koniecznie świeżo wyciśniętego), tripple sec i koniaku. Użyj po trzydzieści mililitrów każdego. Wlej wszystko do shakera wraz z lodem, a następnie odcedź do schłodzonego kieliszka.

Druga wersja tego koktajlu (angielska) jest podobna. Jak zauważyliśmy, angielski typ Sidecar drink zakłada użycie dwóch części koniaku i po jednej części tripple sec i soku z cytryny. Ponownie należy wszystko połączyć w shakerze, a następnie odcedzić do szkła.

Sidecar drink – inne wersje

Istnieją także alternatywne przepisy na Sidecar drink. Oto one! Pierwszy to wersja zwana Sidecar drink rum. W tej wersji zamiast koniaku używany jest, jak nietrudno się domyślić, właśnie rum. Z kolei w Sidecar drink tequila zamiast koniaku pojawia się słynny meksykański destylat. Proporcje? Wedle klasycznych przepisów analogiczne jak w angielskiej wersji podstawowego drinka. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by eksperymentować i wykorzystać proporcje francuskie. Powodzenia!

Archiwum: kwiecień 2024