szklanki do whisky

Szklanki do whisky – w czym podawać ten trunek?

Picie whisky to sztuka, w której liczy się każdy szczegół. Jeśli chcesz w pełni docenić ten gatunek alkoholu, musisz podać go zgodnie z podstawowymi zasadami. Jakie szklanki do whisky są najlepsze? Czym kierować się przy ich wyborze? Tu znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

Ocena

Szklanki na whisky – dlaczego są tak ważne? 

Dlaczego odpowiednia szklanka do whisky jest tak ważna dla miłośników tego trunku? Bo to dzięki niej możesz wydobyć z whisky jej smak i aromat. W jakim szkle możesz podać ten alkohol?

Czym wyróżniają się szklanki do whisky? 

Szklanki whisky są dość niskie, mają grube dno i kształt czary. Nie jest to jednak regułą. Najczęściej miłośnicy tego trunku wybierają szklanki typu old fashioned – zarówno te proste, jak i kuliste. Najważniejsze jest tu grube dno oraz klasyczny wygląd, dzięki czemu whisky prezentuje się elegancko i wytwornie. 

Whisky – jakie szklanki będą najlepsze? 

Jeśli nie masz szklanek old fashioned, możesz sięgnąć po:

  • highball – wysokie szklanki mające 300 ml pojemności, wykorzystywane do podawania drinków na bazie whisky;
  • snifter – tulipanowy kieliszek, często nazywany „degustacyjnym”. Posiada niewielką czaszę o kształcie przypominającym tulipana oraz delikatną nóżkę.

Kupujesz szkło do whisky? Na te rzeczy zwróć uwagę

Szklanka do whisky może przybierać różne formy. Jakie kształty i motywy dekoracyjne sprawdzają się najlepiej? Kiedy warto je zakupić? 

Szklanki do whisky – prezent doskonały

Whisky ze szklankami to doskonały prezent dla zaprzyjaźnionych koneserów dobrych trunków. Kupując szkło, zwróć uwagę na kształt szklanek oraz na to, z jakiego szkła zostały one wykonane. Zdaniem wielu barmanów warto postawić na kryształ. Whisky smakuje w nim znacznie lepiej niż w zwykłym szkle, a same szklanki stają się ozdobą stołu. Kryształowe szklanki do whisky mogą zachwycić również ciekawym wzornictwem, szczególnie jeśli postawisz na rżnięty kryształ. Możesz wybrać także szklanki o gładkich ściankach, które świetnie sprawdzą się w przypadku minimalistów. 

Popularne kształty – co możesz wybrać? 

Szklanki kryształowe do whisky mogą mieć tradycyjną, owalną formę. Jeśli jednak szukasz bardziej oryginalnych rozwiązań, możesz postawić na szklanki do whisky kwadratowe. I one świetnie pasują do whisky, szczególnie w chwili, gdy chcesz schłodzić ten trunek kamiennymi kostkami. 

Szklanki do whiskey to szeroki asortyment szkła o różnych kształtach, zatem bez problemu znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub bliskiej osoby. Ciekawe wzornictwo sprawia, że szklanka whisky będzie nie tylko praktycznym dodatkiem, ale i wspaniałą ozdobą stołu, a podawane w niej trunki będą zachwycały swoim smakiem.

Archiwum: marzec 2024