kamienie do whisky

Kamienie do whisky – czy warto z nich korzystać?

Dlaczego kamienie do whisky cieszą się tak wielkim powodzeniem wśród koneserów tego trunku? Czy są tylko ozdobą? Z tekstu dowiesz się, jaką rolę pełnią takie kostki i czym powinieneś kierować się przy ich wyborze.

Ocena

Whisky to nie tylko alkohol o ciekawym smaku, ale i cała otoczka związana z jego piciem. Wiadomo, że powinieneś wlać ją do szklanki z grubego szkła i że powinieneś ją odpowiednio schłodzić. Chcesz wykorzystać kawałki lodu? Lepiej zrobisz, sięgając po kamienne kostki do whisky

Kamienne kostki do whisky i ich rola

Kamienne kostki do whisky i ich rola

Niewielkie kostki mają ogromne znaczenie dla miłośników whisky. Mają one elegancką formę, dzięki czemu dobrze sprawdzają się jako dekoracja, a co najważniejsze – pozwalają schłodzić alkohol bez rozcieńczania go. W przypadku takich trunków jak whiskey czy rum jest to bardzo ważne.

Jak wybrać kostki do whiskey?

Chcesz wybrać dobre kamienie do drinków? Masz wiele możliwości. Producenci takich kostek dbają zarówno o ich wygląd, jak i opakowanie. Dzięki temu twój barek może się wzbogacić o bardzo ciekawą ozdobę. Kostki chłodzące będą też świetnym prezentem dla znajomych, którzy cenią praktyczne i eleganckie akcesoria. 

Jak wybrać kostki do whiskey?

Z jakich materiałów powstają kamienie do whisky?

Wybór jest dość szeroki, zatem w sklepach znajdziesz kostki wykonane z różnych materiałów. Możesz postawić na:

  • naturalny granit – nie zmienia smaku i zapachu alkoholu, a jednocześnie długo utrzymuje niską temperaturę, 
  • steatyt – jest dość miękki, więc nie rysuje szkła, nie nasiąka smakami i zapachami, 
  • bazalt – trwały i odporny na ścieranie kamień,wyróżniający się czarną barwą.

Na te kwestie zwróć uwagę

W trakcie zakupów pamiętaj o kilku istotnych kwestiach. Dobre kamienie do whisky powinny mieć lekko zaokrąglone rogi, dzięki czemu unikniesz problemów z porysowanym szkłem. Zwróć też uwagę na rozmiary kostek oraz na to, czy dołączone do nich opakowanie pozwoli ci je przechowywać w bezpieczny sposób. 

Kamienie do whisky – opinie, które warto poznać

Jeśli chcesz kupić dobre kamienie do whiskey, możesz skorzystać z porad bardziej doświadczonych amatorów tego trunku. Dzięki nim szybciej przekonasz się do korzystania z kostek chłodzących nie tylko podczas picia whisky, ale i innych drinków. 

Kamienie do whisky – opinie, które warto poznać

Kamienie do whisky – jak ich używać?

Gdy wyposażysz swój barek w kamienie do whisky, możesz zacząć z nich korzystać. Jak? Wystarczy umieścić je w zamrażarce na 2-3 godziny, a następnie wrzucić do szklanki z drinkiem. Aby dobrze schłodzić 50 ml whisky, potrzebujesz 3-4 kamieni. Po użyciu kostki wystarczy umyć, osuszyć i schować do pudełka.

Kamienne kostki do drinków to elegancki i praktyczny dodatek do każdego barku, nie tylko dla wielbicieli whisky. Dzięki nim można cieszyć się smakiem dobrze schłodzonego alkoholu, a jednocześnie nie zmieniać jego smaku.

Archiwum: marzec 2024