nalewki na bimbrze

Nalewki z bimbru – dziedzictwo naszych przodków

Nalewki z bimbru są znacznie mniej popularne niż trunki przygotowywane na bazie spirytusu. Mimo tego, że alkohol ten jest dość specyficzny, wielu osobom przypada do gustu. Co warto wiedzieć na ten temat?

5/5 - (1 vote)

Bimber to alkohol, który charakteryzuje się naprawdę wysokim stężeniem etanolu. Trunek ten przyrządzany jest w domowych warunkach, a co za tym idzie, nie wiążą się z tym żadne obostrzenia. W związku z tym jego niewłaściwe przygotowanie może sprawić, że będzie szkodliwy dla twojego zdrowia. Jeśli jednak zostanie wyprodukowany poprawnie, można wykorzystać go jako bazę na różne trunki, np. nalewki z bimbru.

Nalewki z bimbru – czy mogą być szkodliwe dla twojego zdrowia?

nalewki na bimbrze-czy mogą być szkodliwe

Mimo tego, że nalewki z bimbru charakteryzują się swoimi prozdrowotnymi właściwościami, dla niektórych mogą być bardzo szkodliwe. Jest to spowodowane tym, że spora część osób do jego produkcji wykorzystuje niewłaściwe naczynie. Efektem tego jest wypłukiwanie się takich metali ciężkich, jak ołów, cynk, miedź, czy cyna. Na tym jednak nie koniec – wiele osób, aby wzmocnić działanie bimbru, dodaje do niego spirytus niskiej jakości. Nieraz w składzie takich produktów znajdziesz metanol, a jego spożycie nawet w niedużej ilości może skutkować paraliżem mięśni twarzy czy nawet ślepotą. W związku z tym, jeśli chcesz, aby twoje nalewki z bimbru były zarówno zdrowe, jak i smaczne, stawiaj tylko i wyłącznie na wysokiej jakości produkty. 

Jak zrobić dobrą nalewkę z bimbru?

nalewki na bimbrze-jak zrobić dobrą

Nalewki z bimbru są znacznie rzadziej spotykane niż podobne trunki przygotowywane na bazie wódki lub spirytusu. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że charakteryzuje się on bardzo specyficznym smakiem, który nie przypada większości osób do gustu. Nie oznacza to jednak, że przepisy na nalewki z bimbru powinny być przez ciebie pomijane. Cytrusowe owoce, maliny czy wiśnie sprawiają, że jego smak po kilku miesiącach leżakowania staje się znacznie delikatniejszy. Efektem tego są nalewki z bimbru, których smak i aromat jest naprawdę bardzo ciekawy. 

Nalewki z bimbru czy spirytusu – na co warto postawić?

nalewki na bimbrze-na co postawić

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że nalewki z bimbru będą wymagały od ciebie znacznie więcej czasu. W takim wypadku najpierw musisz przygotować sam bimber, a w późniejszym czasie nalewkę. Właśnie dlatego jest to dość czasochłonne. Prawda jest jednak taka, że dzięki takiemu działaniu będziesz mógł uzyskać w pełni domowy alkohol. Jak już wiesz, specyficzny smak bimbru może zostać wyeliminowany przez określone składniki i czas leżakowania. Nie oznacza to jednak, że jest to propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z domowymi alkoholami, aczkolwiek jeśli od dłuższego czasu zajmujesz się trunkami własnej roboty, naprawdę warto wypróbować przepisy na nalewki z bimbru.

Mimo swojego charakterystycznego smaku nalewki z bimbru przyciągają wiele osób. Sprawdź to osobiście! Ich aromat zachwyca, dlatego zaserwuj je swoim bliskim i przekonaj się, czy przypadnie im do gustu!

Archiwum: styczeń 2024