zestaw do grzańca

Zestaw do grzańca, czyli niezbędnik każdego miłośnika domowych alkoholi!

Zestaw do grzańca to komplet akcesoriów, który pozwala serwować ten trunek w odpowiedni sposób. Rozwiązania tego typu składają się z różnych elementów oraz wykonane są z odmiennych materiałów. Co warto wiedzieć na ten temat?

Ocena

Jesienne oraz zimowe chłodne wieczory to idealny czas na wspólne picie domowego grzańca. Jego przygotowanie jest banalnie proste, jednak zestaw do grzańca pozwala także zaserwować ten alkohol w odpowiedni sposób. Akcesoria, jakie w nim znajdziesz, pozwalają na właściwe podanie tego alkoholu. Sprawdź sam, jakie elementy powinien zawierać dobry zestaw do grzańca!

Jakie kubki do grzanego wina?

Zestaw do grzańca z kamionki powinien być wyposażony w odpowiednie kubki. Inne wersje wykonane z ceramiki lub gliny i sprawdzają się równie dobrze. W większości przypadków spotkasz się z baryłkowatym kształtem kubków. Jest to całkiem istotne, gdyż dzięki temu łatwo dopasowują się do kształtu dłoni. Część kubków jest z uchem, inne są nieco bardziej klasyczne. Co, jeśli nie jesteś amatorem kubków?

Szklanki do grzanego wina, czyli alternatywa dla kubków

Chociaż większość zestawów do grzańca wyposażona jest w kubki, to nie brakuje też opcji ze szklankami. W większości przypadków będą to rozwiązania przeznaczone do irish coffee, czyli szklanki z wysoką nóżką i specyficznym uchem. Część osób serwuje także grzańca w szklankach do latte. Przezroczyste naczynia sprawiają, że barwa trunku jest bardzo dobrze eksponowana. Należy jednak pamiętać, aby szkło było dość grube. W przeciwnym razie ciepło napoju będzie bardzo szybko uciekało. 

Podgrzewacz do grzańca – co to jest?

Zestaw do grzańca z podgrzewaczem to coś, na co powinni postawić wszyscy amatorzy bardzo gorącego alkoholu. Jak wiadomo, z każdą minutą temperatura trunku wyłącznie spada. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie podgrzewacz. Jedyne, co musisz zrobić, aby z niego skorzystać, to umieścić małą świeczką w środku. Potem pozostaw swój kubek na całej konstrukcji, a ciepło stale będzie podtrzymywane. 

Co jeszcze powinno znaleźć się w zestawie do grzańca?

Dzbanek do grzanego wina

Każdy zestaw do grzańca powinien być wyposażony również w dzbanek. Podobnie jak w przypadku kubków, tak i tutaj kamionkowe rozwiązania sprawdzą się najlepiej. Naczynie to może mieć od 0,5 do aż 3 litrów pojemności. Warto dopasować go kolorystycznie do szklanek lub kubków. Alternatywą dla kamionki może być szkło, jednak jego wadą jest szybka utrata temperatury. Właśnie dlatego, jeśli postawisz na szkło, lepiej zdecydować się na dzbanek z podgrzewaczem. W przeciwnym razie narazisz się na picie niezbyt gorącego grzańca, a to przecież nic przyjemnego.

Teraz już doskonale wiesz, jaki jest kompletny zestaw do grzańca. Zaopatrz się w odpowiednie produkty. Kiedy przychodzą chłodne dni, jakoś trzeba sobie radzić z zimnem, a to właśnie grzaniec okazuje się w tym nieoceniony.

Archiwum: luty 2024