drinki na sylwestra 2022 z ginem

Drinki na sylwestra 2024 z ginem – poznaj receptury!

Drinki na sylwestra 2024 z ginem to ciekawa alternatywa dla znanych i popularnych alkoholi. Jeżeli szukasz w sylwestra oryginalnego smaku, koniecznie sprawdź nasze propozycje.

4/5 - (4 votes)

Gin to z jednej strony niezwykle popularny klasyczny alkohol, ale z drugiej bywa niedoceniany. Czas to zmienić! Przedstawiamy kilka interesujących przepisów na drinki na sylwestra 2024 z ginem. Wykorzystaj ten trunek i stwórz koktajle, które bez dwóch zdań zasmakują twoim gościom!

Drinki na sylwestra 2024 z ginem – blue gin

Nie tworzymy tu długiego top 10 najlepszych przepisów, skupiamy się na drinkach najlepszych. A naszą krótką listę frapujących przepisów na drinki z ginem rozpoczynamy od koktajlu, którego nazwa nie przez przypadek brzmi „niebieski gin”. Swój kolor zawdzięcza on bowiem blue curacao – jednemu z kluczowych składników tej receptury.

Aby przygotować blue gin, będziesz potrzebować jednej części owego niebieskiego likieru oraz dwóch części ginu. Do tego lód oraz woda gazowana. To wszystko. W szklance umieść lód, a następnie dodaj gin, a także blue curacao. Wszystko zamieszaj. Następnie dolej wodę i ponownie wymieszaj całość. Do dekoracji tego drinka można użyć cytryny.

Drinki na sylwestra 2024 z ginem – gin & tonic

Teraz kolej na prawdziwy klasyk. Gin z tonikiem to jeden z najbardziej znanych drinków z omawianym trunkiem w roli głównej. Nie może więc dziwić, że wspominamy o nim, gdy tematem są drinki na sylwestra 2024 z ginem. Dowiedz się, jak wykonać ten drink. Wbrew pozorom, choć nie jest to skomplikowana receptura, warto w tym przypadku pamiętać o kilku zasadach.

Najważniejsza jest taka, że wszystkie składniki powinny być schłodzone przed przystąpieniem do właściwego przygotowania drinka. A składniki te to jedna część ginu, dwie części toniku, a także limonka. Przyjęło się, że klasyczna receptura to 80 mililitrów toniku, 40 mililitrów toniku oraz dwie ćwiartki owocu. Najpierw w szklance umieść lód, następnie gin, a potem tonik. Na końcu dodaj limonkę i zamieszaj. Delikatnie! Tu ważna jest kolejność. Przestrzegaj tych zasad, a twój gin z tonikiem będzie pyszny!

Drinki na sylwestra 2024 z ginem – John Collins

Ponownie na naszej liście przedstawiamy prawdziwego klasyka. John Collins to koktajl, który powstał w dziewiętnastym wieku w Londynie i po dziś dzień jest niezwykle popularny. Jego składniki to rzecz jasna gin, a także syrop cukrowy, sok z cytryny, lód i woda gazowana wykorzystywana do dopełnienia drinka.

Aby przygotować Johna Collinsa, będziesz potrzebować jednej części syropu cukrowego, dwóch części soku z cytryny, trzech części ginu oraz czterech części wody. Najpierw umieść w shakerze lód, a następnie dolej gin, sok z cytryny i syrop cukrowy. Wstrząsaj dokładnie przez kilkanaście sekund, aż ścianki shakera będą oszronione. Całość odcedź do szklanki uprzednio wypełnionej świeżym lodem. To wszystko.

Drinki na sylwestra 2024 z ginem – negroni

Ostatni z drinków na sylwestra 2024 z ginem jaki polecamy, to negroni. Drink ten, jak właściwie wszystkie na naszej liście, z jednej strony jest bardzo prosty w przygotowaniu, ale zarazem oferuje bogactwo smaku. Negroni odznacza się głębokim i charakterystycznym smakiem. Dlatego jest tak popularne. Przy jego przygotowaniu warto pamiętać o jednym – naprawdę dobre negroni powstanie tylko ze składników wysokiej jakości.

Jakie to składniki? Po pierwsze, oczywiście gin. Po drugie, Campari, zaś po trzecie, słodki wermut. Wszystkich składników użyj w jednakowych proporcjach. Przyjmuje się, że w klasycznej recepturze wykorzystuje się po około trzydzieści mililitrów każdego z nich. Przygotowanie jest proste. Do szklanki wypełnionej lodem wlej kolejno gin, Campari i wermut. Następnie lekko zamieszaj, całość przystrój skórką pomarańczy. Smacznego!

Drinki na sylwestra 2024 z ginem – podsumowanie

Jak widzisz, drinki na sylwestra 2024 z ginem to wiele różnorodnych smaków. Gin jako wyjściowy alkohol można łączyć z wieloma innymi smakami. Pozwala on na stworzenie szlachetnych i charakterystycznych kompozycji. Tym samym drinki z tym trunkiem idealnie nadają się na elegancką imprezę. Zarazem przepisy na nie są często bardzo proste. Należy w ich przypadku pamiętać przede wszystkim o kolejności wlewania składników do shakera bądź szklanki oraz o jakości tychże składników. Pamiętaj o tym i ciesz się smakiem koktajli z ginem!

Archiwum: kwiecień 2024