man o war

Man O’ War – klasyka i elegancja. Czym zaskakuje Człowiek Wojny?

Man O’ War – składniki i przygotowanie

Man O’ War to prosty drink, który możesz podać podczas oficjalnych spotkań czy rodzinnych uroczystości. Potrzebujesz 5 minut, by zrobić ten wojenny napój. Co będzie ci potrzebne? 

Man O’ War krok po kroku

Jeśli masz przygotowane składniki, możesz przystąpić do pracy nad drinkiem. Co musisz zrobić? Wypełnij lodem shakera, wlej wszystkie składniki i potrząsaj energicznie przez kilka sekund. Gotowego drinka przelej przez sitko do kieliszka, a na koniec ozdób skórką z cytryny. 

Drink z wyścigowych torów

Dzieje tego drinka wiążą się z wyścigami konnymi. Nazwa Man O’ War to nic innego, jak imię konia, który w latach 1919–1920 wygrał aż 20 wyścigów (przegrał tylko 1). Dzięki temu stał się jednym z najsłynniejszych koni w dziejach tego sportu.

Man O’ War – drink dla wymagających 

Po raz pierwszy Man O’ War został zaserwowany w połowie XX wieku, szybko stając się jednym z popularniejszych drinków serwowanych na wyścigach konnych. Za jego twórcę uznaje się Allena Katza, znanego jako współzałożyciel New York Distilling Company. 

Ten prosty drink kojarzony jest z szykiem i elegancją. Dzięki temu możesz podawać go przy wyjątkowych okazjach, podkreślając tym samym ich szczególny charakter. 

5/5 - (1 vote)

Archiwum: marzec 2024