drink monte

Drink Monte – shot dla miłośników orzechów. Jak go przygotować?

Deserowy drink może ci poprawić nastrój zarówno swoim smakiem, jak i pięknym wyglądem. Jak powstaje drink Monte? Sprawdź, jak łatwy jest przepis na ten shot.

Składniki i przygotowanie drinka Monte 

Czas przygotowania – 10 minut 

Składniki: 

  • 20 ml wódki orzechówki,
  • 20 ml słodkiego mleka skondensowanego. 

monte-przepis

Jak zrobisz tego drinka? 

Aby orzechówka z mlekiem stała się świetnym shotem, nie trzeba wiele. Wystarczy, że wypełnisz lodem shakera, wlejesz do niego wódkę i mleko, a następnie wstrząśniesz nim energicznie kilka razy. Ostatnią czynnością, jaką musisz wykonać, jest rozlanie drinka z orzechówką do kieliszków. 

Jaką wódkę wybrać do tego drinka? 

monte- jaka wódka

Jeśli chcesz przygotować shot Monte, zaopatrz się w odpowiedni alkohol. Idealnym rozwiązaniem stanie się wódka o smaku orzechowym. Drink z taką wódką smakuje doskonale, a jego przygotowanie jest wyjątkowo proste. 

Orzechówka z mlekiem – kiedy sprawdzi się najlepiej? 

Wódka orzechowa z mlekiem może umilić ci niejeden wieczór i sprawić, że poczujesz się jak dziecko. Dorosła wersja słynnego deseru o smaku orzechów laskowych nie jest wymagająca, a z jej przygotowaniem poradzi sobie nawet początkujący barman

Drinki z orzechówką traktowane są jako idealny napój na towarzyskie spotkania w damskim gronie. Orzechowa Soplica – lub wódka innej marki o tym smaku – sprawi, że shot ten zachwyca orzechowym posmakiem. Z kolei słodkie mleko kojarzy się z deserem znanym z dzieciństwa. 

monte-orzechówka

Drink Monte to prosta receptura i rewelacyjny smak. Jeśli lubisz delikatne desery, shot z orzechówki z mlekiem z pewnością przypadnie ci do gustu. 

3.9/5 - (56 votes)

 

Archiwum: styczeń 2024