bimber z miodem

Bimber z miodem: Prosty przepis na domowy drink z bimbrem i miodem

Bimber kojarzy się raczej z typowo wiejską tradycją i obyczajem picia wódki pod ogórka. Jednak z odpowiednimi dodatkami można zrobić z niego naprawdę smaczny i orzeźwiający drink! Dzisiaj przedstawiam przepis na bimber z miodem.

Ocena

Składniki na drinka z bimbrem i miodem

Do przygotowania drinka będziemy potrzebować: 40 ml bimbru o mocy ok. 60%, 20 ml soku z cytryny, 20 ml miodu, 10 ml soku, np. z grejpfruta lub pomarańczy, napój gazowany typu Sprite, a także dużo lodu.

Kluczowe będzie odpowiednie zbalansowanie mocnego bimbru z miodem i sokami cytrusowymi. Miód doda słodyczy i kwietnych aromatów. Sok z cytryny i grejpfruta wydobędzie cytrusowe nuty i świeżość. Napój gazowany rozcieńczy i nawodni nasz drink.

Jak zrobić drinka z bimbrem i miodem?

Przygotowanie drinka jest bardzo proste. Do shakera wypełnionego lodem wlewamy wszystkie składniki oprócz napoju gazowanego. Energicznie potrząsamy, a następnie przelewamy zawartość do szklanki wypełnionej lodem. Uzupełniamy napojem gazowanym i dekorujemy miętą.

Podsumowanie

Bimber z miodem i sokami to świetny sposób na orzeźwiający domowy drink, który można przygotować w kilka minut. Dzięki odpowiedniemu zbalansowaniu składników otrzymamy lekki, kwiatowo-cytrusowy smak. Gorąco polecam wypróbowanie tego przepisu!

Archiwum: marzec 2024