jaka wódka na wesele

Jaka wódka na wesele – jaką wódkę na wesele wybrać? Nasze porady!

Jaka wódka na wesele? To pytanie często zadają sobie pary, które planują przyjęcie weselne. Wódka jest tradycyjnym alkoholem weselnym, dlatego ten wybór jest bardzo ważny. Nie każda wódka smakuje tak samo i nie każda będzie smakowała twoim gościom. Dowiedz się jaką wódkę wybrać na wesele!

4/5 - (1 vote)

Obecnie wiele par decyduje się na wesela bezalkoholowe. Obecność wódki na stołach weselnych wciąż jest jednak bardzo częsta. Wódka to tradycyjny alkohol weselny i wiele osób nie wyobraża sobie bez niej dobrego przyjęcia. Wódkę trzeba jednak odpowiednio dobrać, by nie tylko dostarczała alkoholu do mózgu, ale była również smaczna. Wybór wódki ma naprawdę duże znaczenie, dlatego żadna para nie powinna decydować się na alkohol niskiej jakości, dobra wódka to dla wielu podstawa udanego wieczoru weselnego! Jaka wódka na wesele? Dowiedz się już teraz!

Gdzie kupić wódkę na wesele?

Wódkę weselną możesz dostać w dużej liczbie sklepów. Podczas zakupów możesz liczyć, że zapłacisz cenę hurtową. Przed zakupem powinieneś jednak dowiedzieć się, jakie są opinie o danym sklepie, możesz je uzyskać o innych par, które organizowały wesele i wódkę kupowały w sklepie, którego ofertą jesteś zainteresowany. Kluczowym elementem przy wyborze sklepu jest jednak to, czy daje on możliwość zwrotu towaru. Dzięki temu nadmiarową liczbę butelek będziesz mógł oddać i otrzymać za nie zwrot pieniędzy. Może to chociaż trochę odciążyć budżet weselny pary młodej.

Najtańszą opcją będzie udanie się do hurtowni, aby kupić alkohol na wesele. Ceny w hurtowni będą znacznie niższe niż w lokalnym sklepie. Najlepiej będzie przeprowadzić analizę cen w sklepach oraz hurtowniach w okolicy, dzięki temu będziesz miał pełną wiedzę o obowiązujących cenach i wybierzesz miejsce, które oferuje najniższą cenę. Może się zdarzyć, że trafisz na dobrą okazję, gdy wódka weselna będzie na promocji. Wtedy będziesz mógł naprawdę dużo zaoszczędzić. Pamiętaj, że wódki nie musisz kupować bezpośrednio przed weselem, ponieważ czas nie wpłynie negatywnie na jej jakość. Jeżeli masz wesele zaplanowane za kilka miesięcy, to już teraz możesz zacząć szukać alkoholi, które będą serwowane na stole.

Jaka wódka na wesele – jak rozpoznać dobrą wódkę?

Często możesz spotkać się z opinią, że wódka nie powinna smakować, powinna działać. Ta teza sugeruje, że wódka ma po prostu doprowadzić do szybkiego upicia. Nie jest to do końca prawda. Wódka ma w sobie bardzo duże stężenie alkoholu, a ten rzeczywiście wpływa na to, że nie odczujesz w niej za dużo smaku. Jednak trunek odpowiednio schłodzony i nierozcieńczony powinien zostawiać w ustach subtelne nuty. Eksperci od tego alkoholu są w stanie rozpoznać, z czego dana wódka została wykonana, może to być czysta zrobiona z ziemniaków, żytniówka lub inny rodzaj. Podczas produkcji wódki bardzo ważny jest proces destylacji. Zwykła wódka destylowana jest dwukrotnie, wódkę wyborową destyluje się trzykrotnie, luksusową czterokrotnie. Wódki premium mogą być destylowane nawet więcej niż cztery razy! Na smak wódki mają wpływ także surowce, z których trunek wykonano. Często wykorzystuje się bardzo wysokiej jakości zboża, a destylat filtrowany jest między innymi przez węgiel tradycyjny

Wbrew pozorom nie każda wódka smakuje tak samo. Surowce i proces produkcji mają bardzo duży wpływ na smak tego alkoholu. Jaka wódka na wesele? Przede wszystkim warto sugerować się ceną. Tanie wódki nie będą dobrym wyborem na imprezę ślubną. Ich smak może nie budzić u gości dobrych skojarzeń. Na stołach powinien królować dobrej jakości trunek o łagodnym smaku, dzięki temu twoi goście będą zdecydowanie lepiej wspominać wesele. Czasami można dać się oszukać wysoką ceną i elegancką butelką, uważnie czytaj więc etykiety i zdecyduj się na wódkę wielokrotnie destylowaną.

Ile wódki kupić na wesele?

Wiesz już, jaka wódka na wesele. Teraz pozostaje ci zdecydować, ile jej kupić. Przede wszystkim musisz znać liczbę gości weselnych. Najczęściej spotkasz się z opinią, że należy kupić tyle półlitrowych butelek, ile będzie gości. Część osób nie będzie spożywała alkoholu, ale zapewne wypiją więcej. Dodatkowa wódka przyda się też jako nagroda podczas zadań weselnych. Wódki nie może zabraknąć, lepiej, żeby zostało trochę butelek, które będziesz mógł oddać później do sklepu, niż goście nie mieliby co pić.

Jeżeli organizujesz poprawiny, to na nie również musisz przygotować odpowiednią liczbę butelek. Butelek na poprawinach może być mniej, dlatego nie musisz tutaj stosować zasady półlitrowej butelki na jedną osobę. Chociaż zwyczaj bramek, które stawiane są na ulicy i zatrzymują kordon weselny, to warto przygotować kilka butelek wódki na taką okazję.

Wcześniej wspomniane sklepy, które pozwalają na zwrot zakupionej wódki, są bardzo ważne. Dzięki nim nadmiarowe alkohole, które kupiłeś, się nie zmarnują. Będziesz mógł je oddać do sklepu i otrzymać za to zwrot pieniędzy. Dzięki temu twój budżet znacznie mniej ucierpi.

Jak serwować wódkę na weselu?

Niemniej ważne od tego, jaka wódka na wesele, jest to, jak ten trunek podawać. Warto jednak zacząć od tego, jak wybierać rozmiary tego alkoholu. Najlepsze będą zdecydowanie wódki w butelkach półlitrowych. Wybierając półlitrówki, łatwiej będzie ci policzyć, ile alkoholu kupić. Dodatkowo dając butelkę na bramkach, w formie upominku lub nagrody więcej zaoszczędzisz. Dodatkowym atutem półlitrówek jest to, że znacznie lepiej prezentują się one na stołach weselnych. Wódka w mniejszych butelkach znacznie szybciej się chłodzi, to kolejny duży atut.

Najczęściej poleca się podawać wódkę w wiaderkach z lodem. To najpopularniejsza forma, która bardzo często widywana jest na stołach polskich wesel. Nie zapomnij oczywiście o kieliszkach, wśród których najbardziej polecanym rozmiarem jest 25 ml. Nie wystawiaj całej dostępnej wódki na stoły, powinna ona znajdować się w chłodnym pomieszczeniu, do którego dostęp będzie miało jedynie wąskie grono osób. Firmy cateringowe bardzo często wyznaczają jedną osobę z pracowników, która odpowiedzialna jest za roznoszenie wódki. Dzięki takiemu działaniu przy roznoszeniu wódki na stoły unika się chaosu.

Jaki jeszcze alkohol na wesele?

Wódka to zdecydowanie najpopularniejszy trunek na polskich stołach weselnych. Należy jednak zaopatrzyć się także w inne rodzaje alkoholów. Na wstępie wesela gościom podaje się szampana, którym wznoszą oni pierwszy toast za młodą parę. W trakcie wesela przydadzą się również trunki niskoalkoholowe. Dobrze jest przygotować piwo dla osób, które nie lubią wódki lub nie chcą się zanadto upić. Może być ono w formie butlelek lub w beczce. Unikaj piwa w puszkach, nie prezentuje się ono dobrze na stołach oraz zapewnia mniejszy komfort spożycia.

Kolejnym alkoholem, który warto ustawić na stołach weselnych, jest wino. Kup odpowiednią liczbę butelek czerwonego oraz białego wina. Bardzo popularne obecnie są stoły wiejskie, na których znajdują się regionalne specjały, a także alkohole własnego wyrobu. To bardzo ciekawe urozmaicenie, które wielu gościom na pewno się spodoba. Na wesele możesz także zatrudnić barmana, który będzie przygotowywał drinki dla gości. Szczególnie kobietom spodoba się taka forma podawania drinków. Efektowne szklanki, parasolki i kolorowe słomki nadadzą weselu kolorytu i stylu.

Jaka wódka na wesele? Wódka weselna to ważny element każdego polskiego przyjęcia. Staraj się wybierać półlitrowe butelki dobrej jakości wódki. Dzięki temu twoje wesele będzie dobrze przyjęte przez gości. Możesz oczywiście zdecydować się na wesele bezalkoholowe, ale będziesz musiał najpierw przeanalizować to, jak wielu z twoich znajomych oraz członków rodziny jest niepijacych.

Archiwum: marzec 2024