drink bar na wesele

Dlaczego warto mieć drink bar na weselu?

Ocena

Wesele to niezapomniany wieczór w życiu nowożeńców. By na gościach zrobiło ogromne wrażenie, należy zadbać o kilka szczegółów. Mowa o wystroju sali, doskonałej muzyce, alkoholu na wesele, ale także o atrakcjach, z których będą mogli skorzystać goście. Z tego powodu coraz częściej wybieraną usługą jest drink bar. Dlaczego warto mieć go na swoim weselu? Zapraszamy do lektury!

Jaki alkohol na wesele do drink baru?

Drink bar cieszy się zawsze ogromną popularnością wśród weselnych gości. Jeszcze kilka lat temu był usługą, na którą mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Obecnie usługa stała się punktem obowiązkowym na większości wesel. Nic dziwnego! Doświadczeni barmani serwują gościom doskonałe drinki, szoty oraz napoje bezalkoholowe. Warto jednak wspomnieć o tym, że to, jakimi drinkami będą mogli delektować się goście, zależy w głównej mierze od alkoholu na wesele, jaki wybiorą nowożeńcy. Zazwyczaj barmani pracują na alkoholu kupionym przez młodą parę. Może zdarzyć się, że barmani będą wykonywać drinki na swoich alkoholach, jednak zazwyczaj jest to usługa znacznie droższa.

Z tego powodu warto zadbać o wysokiej jakości alkohole na wesele. Te sprawią, że barmani będą mogli przygotować doskonałe, kolorowe koktajle, które zrobią na każdym wrażenie. Wysokiej jakości alkohol to także lepszy smak drinków oraz gwarancja mniejszych negatywnych skutków ich spożycia na drugi dzień. Jaki więc alkohol na wesele kupić do drink baru? Warto zadbać o kilka rodzajów alkoholu. W drink barze nie może zabraknąć czystej wódki, która może stanowić doskonałą bazę do kolorowych szotów, serwowanych w kieliszkach. Te są uwielbiane przez gości i bardzo często zamawiane. Zaraz po wódce nie może zabraknąć whisky, która jest lubiana w drinku z colą. Oprócz wspomnianych alkoholi warto barmanów zaopatrzyć w rum, chętnie wybierany w drinku cuba libre. Ponadto trzeba zadbać o zapas kolorowych likierów typu curacao, malibu czy aperol. Warto również wziąć pod uwagę gości weselnych, którzy unikają alkoholu i w drink barze umieścić bezalkoholowe napoje, na przykład piwa.

Zalety drink baru na weselu

Drink bar nie bez powodu jest tak często zamawiany na wesela przez nowożeńców. Ma zdecydowanie więcej zalet, niż ewentualnych wad. Żadna inna atrakcja nie jednoczy tak gości co drink bar. Warto również wspomnieć o tym, że alkohol na wesele pojawiający się na stole to zazwyczaj czysta wódka. Nie ma ona wiele zwolenniczek wśród płci pięknej, więc drinki serwowane w barze to doskonałe rozwiązanie, by się wyluzować przy słodszym trunku. Często barmani wśród swoich usług mają również krótkie pokazy barmańskie, co jest doskonałą atrakcją dla gości. Drink bar oferuje również bezalkoholowe drinki, które są odpowiednikami drinków na bazie alkoholu. To z kolei ucieszy kobiety w ciąży i kierowców, którzy również mogą napić się dobrego drinka w niecodziennym wydaniu.

Jak wybrać dobry drink bar?

Wybierając drink bar na swoje wesele, oprócz dobrej jakości alkoholi, należy dokładnie przejrzeć ofertę wybranego usługodawcy. Nie warto na tej atrakcji oszczędzać, bo może to spowodować rozczarowanie naszych gości. Zapewniamy, że dobrze wykonana usługa przez barmanów, zapadnie gościom w pamięci na długie lata. Profesjonalni barmani klarownie określają warunki współpracy i jasno określają stawkę, jaką należy im zapłacić. Konieczne jest zawarcie pisemnej umowy, która jest potwierdzeniem dla obu stron. Nie należy korzystać z usług osoby, która chce ograniczyć się do umowy ustnej. Może dojść do sytuacji, że alkohol na wesele, jaki miałby zapewnić usługodawca, będzie słabej jakości lub będzie go po prostu za mało. Oprócz tego w skrajnych przypadkach barman może nie wywiązać się z umowy i po prostu nie pojawić się na weselu.

Takie sytuacje mają miejsce, gdy korzysta się z usług niedoświadczonych osób, nieposiadających własnej firmy i niechcących podpisać stosownej umowy. Owszem, usługa jest zazwyczaj znacznie tańsza, natomiast biorąc pod uwagę ryzyko, nie jest to warte zachodu, tym bardziej w tak ważnym dniu, jakim jest wesele. Dobrze również wybrać osobę, z której usług mieliśmy okazję korzystać, na przykład podczas innego wesela. Wtedy wiemy, jak dany usługodawca pracuje i czy jakość usług jest dla nas wystarczająca. Profesjonalni barmani mogą poszczycić się swoim rozbudowanym portfolio i opiniami w Internecie, więc warto zawsze zaczerpnąć tej wiedzy przed dokonaniem rezerwacji.

Archiwum: marzec 2024