drink z białym winem

Drink z białym winem. Jaki wybrać? Przekonaj się!

Drink z białym winem to dobry wybór na gorący dzień. Poznaj przepisy na najlepsze i najciekawsze drinki. Przekonaj się, po jaki koktajl warto sięgnąć!

Ocena

Białe wino kojarzy się jako napój alkoholowy, który z zasady pija się samodzielnie. Fakt faktem, że wino również może być wykorzystywane do tworzenia pysznych koktajli. I właśnie takie często nietuzinkowe propozycje przedstawiamy. Dowiedz się, czym może być drink z białym winem i poznaj znakomite receptury. Przedstawiamy tutaj trzy przepisy na trzy różnorodne drinki. Coś dla siebie znajdą amatorzy smaków kwaśnych słodkich, a nawet tych bardziej gorzkich. Sprawdź!

Drink z białym winem i sokiem pomarańczowym

Zaczynamy od przepisu tyleż prostego w swej istocie, co pysznego, owocowego i orzeźwiającego oraz bogatego w smaku. Drink z białym winem i sokiem pomarańczowym to ciekawe i harmonijne połączenie różnorodnych aromatów i smaków. Aby go wykonać, będziesz potrzebować sto mililitrów soku pomarańczowego, pięćdziesiąt mililitrów likieru pomarańczowego, sto pięćdziesiąt mililitrów białego półwytrawnego wina (lub alternatywnie półsłodkiego), kruszony lód, a także mięte i owoce (truskawki lub maliny).

By wykonać tego drinka z białym winem, najpierw umieść w szklance owoce oraz lód. Następnie dodaj likier pomarańczowy, a w dalszej kolejności wino. Wreszcie uzupełnij całość sokiem pomarańczowym. Na wierzchu powinny znaleźć się liście mięty. Wszystko wymieszaj i ciesz się rześkim smakiem.

Drink z białym winem – spritzer

Spritzery to orzeźwiające musujące koktajle. Ten drink z białym winem to właśnie ten typ napoju alkoholowego. Do jego wykonania potrzebne będzie około siedemdziesięciu mililitrów białego wina (tym razem wytrawnego) oraz tyle samo wody gazowanej. Do tego także lód, mięta oraz kawałek cytryny. Jak więc widzisz, proponowany drink to kompozycja lekka i wcale nie mocno alkoholowa. Idealna opcja, by się schłodzić w gorący letni wieczór.

Przygotowanie? Bardzo proste. Najpierw powinieneś schłodzić dokładnie wszystkie składniki. Potem wlej białe wino i wodę gazowaną do kieliszka. Dodaj lód, miętę i cytrynę. To wszystko! Jak widzisz, przepis jest banalnie prosty, ale uwierz – efekty mogą cię oczarować. Smak białego wina będzie wspaniale uzupełniany przez miętę i cytrynę. A delikatne bąbelki tylko dodatkowo urozmaicą wrażenia smakowe.

Drink z białym winem – Negroni

Ostatni proponowany drink z białym winem na naszej liście to prawdziwy klasyk. Negroni to koktajl zamawiany po wielokroć w wielu barach na całym świecie. Teraz możesz przygotować ten charakterystyczny słodko-gorzki drink w domowym zaciszu. Przepis wbrew pozorom nie jest skomplikowany. Nie musisz być zawodowym barmanem, aby przygotować tego słynnego klasyka.

Składniki to przede wszystkim gin, Campari, woda gazowana oraz wermut Ciociosan Bianco. Wszystkie w równych proporcjach po czterdzieści mililitrów. Do tego kawałek pomarańczy oraz lód. Połącz wszystkie alkohole oraz wodę gazowaną i wymieszaj z lodem. Przelej do szklanki i dodaj pomarańczę. To wszystko. Możesz cieszyć się smakiem pysznego Negroni!

Archiwum: kwiecień 2024