jagerbomb

Jagerbomb – wady i zalety. Jak powstaje pobudzający drink?

Jagerbomb to popularny drink z likierem Jägermeister. Moda na łączenie ziołowego likieru z napojem energetycznym narodziła się w Stanach, szybko jednak rozpowszechniła się na całym świecie. Co powinieneś wiedzieć na ten temat?

Jager bomb – jak możesz go przygotować? 

Drink, który błyskawicznie pobudza, powstaje w ekspresowy sposób. Wystarczy 5 minut, by połączyć Jägermeister z Red Bullem – energetykiem zawierającym 32 mg kofeiny w 100 ml oraz spore ilości tauryny. Skład tego napoju wzbudza wiele emocji, a jego sprzedaż w niektórych krajach (m.in. w Danii i Norwegii) jest zakazana. 

Przygotowanie tej wybuchowej mieszanki jest bardzo proste. Wystarczy kilka minut i gotowe! 

jagerbomb-jak przygotować

Jakich składników potrzebujesz? 

Zaledwie dwóch. Ten drink składa się z: 

  • 30 ml Jägermeistera,
  • 90 ml Red Bulla.

Jak podawać Jagerbomb? 

Ten drink wymaga specjalnego podania. Co musisz zrobić? Wypełnij ¾ szklanki Red Bullem, a następnie wrzuć do niej kieliszek ze schłodzonym likierem. 

jagerbomb podanie

Czym jest Jägermeister?

Jägermeister to niemiecki likier, który powstaje z ponad 50 gatunków ziół i owoców. To trunek o unikalnym smaku, który został doceniony w wielu zakątkach świata. Jak go pić? W formie shotów oraz w drinkach, takich jak Jägermeister Orange czy Jagerbomb.

Czym wyróżnia się ten drink? 

Jager Bombs to typowo imprezowy drink, który narodził się w Stanach Zjednoczonych. Jego wyjątkowość wynika ze sposobu działania oraz z faktu, iż jest on połączeniem starego i nowego. Napoje energetyczne modne stały się na początku lat 90. XX wieku, natomiast Jagermeister produkowany jest od blisko stu lat. Z ich połączenia powstaje intrygujący duet, który wśród miłośników imprez cieszy się bardzo dużym powodzeniem. 

Jagerbomb wzbudza sporo kontrowersji. Jedni uwielbiają go za podwójnego kopa, inni obawiają się łączenia alkoholu z napojem energetycznym. Jedno jest pewne – przy tym drinku umiar jest bardzo ważny, tym bardziej, że kofeina maskuje działanie alkoholu. Możesz zatem wypić za dużo, a to wiąże się z przykrymi konsekwencjami.

jagerbomb-czym się wyróżnia

Jagerbomb to specyficzny drink, który zapewni ci maksymalne pobudzenie w trakcie imprezy. Pamiętaj jednak, że alkohol i kofeina to podstępny duet, a brak umiaru w piciu może mieć dla ciebie przykre konsekwencje. 

3.4/5 - (38 votes)

Archiwum: marzec 2024