bahama mama

Bahama Mama – jak przygotować egzotyczny koktajl?

Bahama Mama to smak egzotycznych owoców i maksymalne orzeźwienie. Chcesz cieszyć się smakiem wakacji przez cały rok? Tu znajdziesz garść porad, dzięki którym szybko poradzisz sobie z przygotowaniem tego napoju.

Bahama Mama – jak przygotujesz drinka?

Składniki i czas przygotowania

Czas przygotowania Bahama Mama – 5 minut. 

Składniki: 

  • 20 ml złotego rumu,
  • 20 ml ciemnego rumu,
  • 20 ml Malibu,
  • 80 ml soku pomarańczowego,
  • 80 ml soku ananasowego,
  • 3 krople Angostura bitter

Bahama Mama – przepis

Sposób przygotowania jest bardzo prosty. Wystarczy, że wlejesz wszystkie składniki do shakera, zmieszasz i przelejesz do schłodzonego kieliszka. Zadbaj też o dekorację. Świetnie sprawdzi się w tej roli kawałek ananasa i wisienka koktajlowa. 

Bahamy – wakacyjny raj

Wyspy Bahama to rajskie plaże i dobra zabawa. Drink, który już swą nazwą nawiązuje do tego skrawka świata, automatycznie kojarzy się z wakacjami. Kolorowy napój, kostki lodu i dekoracje typowe dla barów działających przy plaży – oto czynniki, dzięki którym Bahama Mama podbił świat. 

Bahamy to wyjątkowy skrawek świata. Setki rajskich wysp, jasne plaże, palmy i rafy koralowe – oto idealne warunki do wypoczynku. W takiej scenerii można cieszyć się nie tylko słońcem i wodą, ale i orzeźwiającymi drinkami o egzotycznym smaku. Na tych wyspach hitem jest Bahama Mama – pyszny drink, który przygotujesz bez problemów. 

Co warto wiedzieć o tym drinku?

Jak powstał drink Bahama Mama? Do stworzenia pierwszego przepisu przyznał się Oswald „Slade” Greenslade – barman pracujący w jednym z bahamskich barów. Czy to faktycznie on jest twórcą egzotycznego drinka? Nie wiadomo. Pewne jest jedynie to, że Bahama Mama zyskał popularność w latach 50. XX wieku, choć już wcześniej sięgano tu po podobne napoje z rumem jako podstawowym składnikiem.

Jeśli smakiem wakacji chcesz się cieszyć przez całe rok, jeśli w swym ogrodzie chcesz się poczuć jak na rajskiej plaży, z pewnością docenisz ten drink. Bahama Mama to orzeźwienie i smak, którymi oczarujesz swoich gości. 

5/5 - (2 votes)

Archiwum: marzec 2024