long island drink

Long Island – drink dla wymagających. Jak go przygotować?

Czy można połączyć ze sobą pięć gatunków alkoholi tak, aby tworzyły one spójną całość? Można. Najlepszym dowodem na to jest Long Island – drink, który uatrakcyjni każdą imprezę. Chcesz go przygotować? Tu znajdziesz najprostszy przepis.

Jak przygotować drink Long Island? 

jak przygotować drink long island

Zacznij od składników. Przygotuj:

long island przepis

Samo przygotowanie drinka jest bardzo proste. Wrzuć do shakera kostki lodu, dodasz wszystkie składniki (z wyjątkiem coli) i dokładnie wymieszaj. Następnie przelej zawartość shakera do wysokiej szklanki wypełnionej lodem i dodaj colę. Jeśli chcesz ozdobić drinka, wykorzystaj plaster limonki lub cytryny. 

 

Jakie wersje Long Island są najpopularniejsze? 

Znane drinki dostępne są zwykle w wielu wariantach. Long Island nie jest tu wyjątkiem. Najsłynniejsze wersje tego napoju to:

  • Peach Long Island, gdzie tequilę zastępuje likier brzoskwiniowy, 
  • Long Beach Iced Tea, gdzie miejsce coli zajmuje sok żurawinowy, 
  • Alaskan Iced Tea, w którym colę zastępuje likier blue curaco,
  • Beverly Hills Iced Tea, gdzie zamiennikiem coli jest szampan.

Long Island to jeden z podstawowych drinków dla imprezowiczów, który przygotujesz w kilka minut. Ciekawy smak, możliwość modyfikowania przepisu – oto powody, dla których warto na niego postawić. 

long island-jakie wersje

Long Island to mieszanka o niezwykłym charakterze, którą – mimo długiej listy składników – przygotujesz bez problemów. Uważaj jednak z ilością wypijanych drinków, gdyż ten napój może nieźle zawrócić w głowie. 

Składniki i czas przygotowania 

W przypadku tego drinka najważniejsze jest przygotowanie pięciu głównych składników: wódki, tequili, rumu, ginu oraz likieru triple sec. Z tych składników w ciągu 5 minut przygotujesz mocny napój alkoholowy o wyrazistym smaku.

Narodziny gwiazdy

long island-narodziny gwiazdy

Jeden z najsłynniejszych klasyków barmańskich narodził się w latach 70. XX wieku na Long Island i szybko trafił na listę oficjalnych drinków Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów. Choć lista składników jest dość długa, ten popularny napój bez problemu przygotujesz w swym domu. 

5/5 - (4 votes)

Archiwum: maj 2024