dry martini

Dry Martini – klasyka zamknięta w kieliszku. Jak powstaje ten drink?

Dry Martini to klasyczny drink, który swym smakiem i prostotą podbił świat. Chcesz go przygotować? Tu znajdziesz najprostszy przepis na słynny koktajl.

Jak przygotujesz Martini Extra Dry Drink?

Przepis na koktajl, w którym pojawia się gin i martini, jest bardzo prosty. Co musisz zrobić?

Drink Martini – przepis dla każdego

dry martini-przepis

Lista składników w przypadku jest krótka. Przygotuj: 

  • 60 ml ginu,
  • 10 ml wytrawnego Martini.

Te składniki wlej do szklanki wypełnionej lodem, wymieszaj, a następnie przelej przez sito barmańskie do kieliszka do martini. Jeśli chcesz, by drink lepiej się prezentował, wykorzystaj oliwki lub twist z cytryny. 

Martini i gin – wyjątkowy duet

Przepis na Martini z ginem nie bez powodu cieszy się wielkim powodzeniem. Wytrawny wermut, kuszący aromatem ziół i przypraw, połączony z popularną w Anglii jałowcówką, stał się idealnym drinkiem i dla arystokratów, i dla przeciętnych miłośników dobrych trunków. 

Drink Martini to jedna z ważniejszych pozycji na liście Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów. Jest to jednocześnie jeden z najmniej pracochłonnych koktajli, który świetnie sprawdzi się na każdej imprezie.

dry martini-martini i gin

Martini to podstawa! 

Składnikiem najważniejszym jest tu wytrawne Martini. Te włoskie wermuty cieszą się wielkim powodzeniem od lat 70. XIX wieku. Lista koktajli z ich udziałem jest dość długa, a Martini dry drink zajmuje na niej bardzo ważne miejsce. 

Wstrząśnięte, nie zmieszane 

wstrząśnięte nie zmieszane

Pewnie kojarzysz Martini z Jamesem Bondem, który rozsławił „wstrząśnięte, nie zmieszane” na całym świecie. Ale czy wiesz, że wśród miłośników Dry Martini pojawia się m.in.Franklin D. Roosevelt? Prezydent USA takim właśnie koktajlem miał uczcić zniesienie prohibicji, przyczyniając się tym samym do promocji drinka znanego od 1904 roku. 

Rozsławione w okresie międzywojennym Dry Martini do dziś cieszy się dużą popularnością. Ten drink to prostota i świetny smak, a przede wszystkim gwarancja udanego przyjęcia. 

4.9/5 - (20 votes)

Archiwum: kwiecień 2024