u boot drink

U Boot drink – czy pozwolisz mu się zatopić? Zobacz!

U Boot drink czyli prostota i moc. A zarazem fantazja i oryginalność. Bo doprawdy trudno znaleźć drugi drink z jednej strony tak nietypowy, a z drugiej tak banalny w przygotowaniu. Zobacz, jak sprawić, by U Boot wypłynął na szerokie wody!

4/5 - (5 votes)

Etymologia nazwy tego bardzo nietypowego drinka jest prosta. U Boot to określenie niemieckich łodzi podwodnych. Pełniły one istotną rolę podczas walk w trakcie drugiej wojny światowej. Odznaczały się wielką siłą i siały postrach wśród aliantów. Po wielu latach powstał drink, który swą istotą w ironiczny sposób nawiązuje do tejże łodzi podwodnej. Przekonaj się, czym dokładnie jest U Boot drink.

U Boot drink – tylko dla mężczyzn?

Istota tego drinka to połączenie piwa i wódki. Według niektórych taki mariaż jest bardzo odważny, według innych po prostu głupi, dziwny i nieodpowiedzialny. Opinie są podzielone, w tym miejscu jednak nie zajmujemy się oceną lecz informowaniem o przepisach na drinki.

U Boot drink to propozycja, po którą sięgają częściej mężczyźni niż kobiety. Ale i wśród płci pięknej można znaleźć entuzjastki tego nietypowego połączenia. Sięgnąć po tego drinka może każdy, kto nie obawia się procentów w solidnej dawce.

U Boot drink – moc

Podstawowe założenie tego drinka to moc. I to moc podwójna, bo płynąca jednocześnie z piwa i wódki. Czy warto dolewać wiadomy destylat do popularnego słodowego napoju alkoholowego? Jedni powiedzą, że tak ze względu na doraźne doznania. Inni stwierdzą, że to szaleństwo i brawura, a doznania dnia następnego sprawiają, że gra jest niewarta świeczki. Każdy musi zdecydować za siebie. Tu jednak ostrzegamy – U Boot drink z pewnością niesie ze sobą ryzyko. Jeżeli postanowisz pić ten „specjał”, uważaj, to mocny drink i kac nie jest wykluczony (choć może nie gwarantowany). Ostatecznie omawiana tu propozycja nie przez przypadek zawdzięcza swoją nazwę łodzi podwodnej.

U Boot drink. Jak go przyrządzić? Przepis

Jeżeli czujesz się ostrzeżony, czas odpowiedzieć na kluczowe pytanie. Jak właściwie przyrządza się U Boot drink? Jest to nad wyraz prosta operacja. W U-Boot nie ma wszak wielu składników. Po pierwsze, potrzebujesz dobrego zimnego piwa. Najlepiej w kuflu. Może być ciemne, choć lepszym rodzajem będzie piwo jasne. Po drugie, potrzeba dobrej zimnej wódki w kieliszku. Ów kieliszek wódki możesz wcześniej dodatkowo zmrozić. Najpierw do kufla wlewamy piwo. Potem należy umieścić kieliszek w kuflu wewnątrz napoju i delikatnie upuścić tak, aby opadł na dno. Zmrożona wódka powinna ostrożnie opadać na dno kufla z piwem. Nie mieszaj, nie wyjmuj kieliszka. Wtedy otrzymasz klasyczne wydanie tego „drinka prawdziwego mężczyzny”. Dziwne? Tak. Nietypowe? Tak. Smaczne? Oceń sam.

Archiwum: luty 2024