nalewka z orzecha włoskiego

Nalewka z orzecha włoskiego – prosty przepis!

Nalewka z orzecha włoskiego jest powszechnie znana i lubiana. To popularny eliksir na wszelkie problemy żołądkowe. Zdecydowanie warto jest mieć ją w swojej spiżarni. Poznaj prosty przepis na jej przygotowanie!

Nie da się ukryć, że popularna orzechówka może przynieść ci ulgę, gdy borykasz się z uciążliwymi dolegliwościami. To jednak nie wszystko, nalewka ta wspomaga również organizm, który walczy z pasożytami. Bardzo często naturalne domowe mikstury są znacznie lepsze niż tradycyjne leki. Pamiętaj jednak, że w przypadku jakichkolwiek niepokojących dolegliwości najpierw powinieneś skonsultować się z lekarzem. Spróbuj samodzielnie zrobić domowe krople żołądkowe, czyli nalewkę orzechową! Jak przygotować domową nalewkę z orzecha? Co leczy nalewka z orzecha włoskiego? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu. 

Nalewka z orzecha włoskiego – właściwości

Najwyższy czas poznać właściwości nalewki z orzecha włoskiego i dowiedzieć się, dlaczego warto mieć ją w swojej spiżarni. Dobroczynne działanie nalewki z orzecha znane jest już od wielu lat. Przede wszystkim wykazuje działanie bakteriobójcze, ma również bardzo pozytywny wpływ na przemianę materii i jest nieoceniona przy wszelkich problemach żołądkowych. Orzechy to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Zdecydowanie powinny znaleźć się w diecie każdego. 

Jeśli chodzi o problemy związane z układem pokarmowym, orzechówka na żołądek to strzał w dziesiątkę. Może pomóc w redukcji takich dolegliwości jak zaparcia, biegunki, zatrucia pokarmowe, czy hemoroidy. To nie wszystko – nalewka z orzecha włoskiego pomoże ci w walce z trądzikiem, ponieważ wykazuje działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze.

Nalewka z orzecha włoskiego – przepis

Przygotuj samodzielnie nalewkę z orzecha włoskiego – przepis jest niesamowicie prosty! Nalewka z orzechów włoskich to coś, co powinno znaleźć się w każdej spiżarni. Jej pozytywny wpływ na organizm docenia każdy, kto choć raz miał okazję jej spróbować przy uciążliwych dolegliwościach żołądkowych. Nie ma na co czekać, spróbuj swoich sił i przygotuj nalewkę z zielonych orzechów we własnej kuchni!

Kiedy najlepiej zbierać orzechy, które później wykorzystasz do przygotowania nalewki? Najlepszy czas to początek lipca, ponieważ właśnie wtedy są one zielone i niedojrzałe. Oczywiście przepis na nalewkę możesz dowolnie modyfikować według własnych potrzeb. 

Co będzie ci potrzebne?

  • orzechy włoskie (około 1,5 kg);
  • goździki;
  • cynamon;
  • anyż;
  • skórka pomarańczy;
  • cukier (około 200 g);
  • spirytus (około 0,5 l);
  • woda (około 0,5 l).

Jak przygotować nalewkę z orzecha włoskiego?

Przygotowanie nalewki jest niesamowicie proste. Podany przepis zawiera cukier, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować nalewkę z orzecha włoskiego bez niego. Na początku orzechy umieść w słoiku, zasyp je cukrem i przyprawami, odstaw na około 3 tygodnie. Co kilka dni mieszaj, aby cukier wymieszał się z sokiem z orzechów i rozpuścił. Po tym czasie dodaj spirytus i wodę. Tak przygotowana nalewka powinna odczekać w ciepłym i ciemnym miejscu około 4 tygodnie. Ostatni etap to przefiltrowanie trunku i rozlanie go do butelek. 
Nalewka z orzecha włoskiego to znany od wielu lat domowy sposób na radzenie sobie z problemami żołądkowymi. Niestety dolegliwości związane z zaburzeniem pracy układu pokarmowego nie należą do najprzyjemniejszych. W takich przypadkach nalewka z orzechów włoskim może być zbawieniem dla chorego. Oczywiście, gdy objawy są niepokojące, warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Jedynie doświadczony specjalista może po przeprowadzeniu wywiadu i badania postawić trafną diagnozę. Jeśli jednak borykasz się jedynie drobnymi dolegliwościami, nalewka z orzecha stosowana tak samo, jak popularne krople żołądkowe, może okazać się wystarczająca. Przygotowanie jej samodzielnie w domu z pewnością będzie dla ciebie bardzo łatwe. Nie zwlekaj i już teraz spraw, aby w twojej spiżarni pojawiła się pyszna nalewka z orzecha włoskiego!

5/5 - (1 głos)

Archiwum: marzec 2024