drink orgazm

Drink orgazm – czym jest ten nietypowy drink? Przekonaj się!

Drink orgazm to połączenie wyjątkowych wyrazistych smaków. Drink deserowy, który z pewnością uraczy twoje podniebienie. Nie musisz udawać się do baru, aby go skosztować. Sprawdź prosty przepis i przygotuj go sam!

4.5/5 - (4 votes)

Czym w swojej istocie jest ten obdarzony nietypową nazwą drink? Orgazm to połączenie kilku różnych smaków, które tworzą jedyny w swoim rodzaju mariaż. Po pierwsze, kawowość płynąca z likieru Kahlua. Po drugie, śmietankowość. I po trzecie, smak mleka. Wszystko to łączy się w delikatną i pyszną kompozycję. Przekonaj się, jak samemu w domowym zaciszu stworzyć to cudo sztuki barmańskiej.

Drink orgazm – składniki

Na początek przedstawmy składniki, których będziesz potrzebować, aby samodzielnie skomponować drink orgazm. Jak zauważyliśmy powyżej, podstawą drinka jest Kahlua. Jest to likier kawowy pochodzący z Meksyku. Odznacza się on słodkim charakterystycznym smakiem. Jest dość mocny, bo zawiera aż dwadzieścia procent alkoholu. Najbardziej znany jest jako część składowa drinków Black Russian czy White Russian. Ten ostatni drink zdobył swego czasu ogólnoświatową sławę dzięki filmowi „Big Lebowski” spod ręki braci Coen.

Kahlua ma kluczowe znaczenie przy tym drinku. Orgazm to także likier Baileys. To z kolei likier irlandzki, który jest tworzony na bazie śmietanki i whiskey. Występują w nim także wyraźne aromaty wanilii i kakao. Do tego wszystkiego potrzebować będziesz także zagęszczonego niesłodzonego mleka oraz lodu. Jak widzisz, struktura drink Orgazm to aksamitność, kawowość i mleczność.

Drink orgazm – proporcje

Proporcje wszystkich składników są nad wyraz proste. Baileys, Kahlua oraz mleko zagęszczone występują w tym drinku w równych ilościach. W klasycznej wersji drinka po trzydzieści mililitrów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksperymentować z proporcjami i dostroić charakter drinka do własnych upodobań.

Drink orgazm – przygotowanie

Proces przyrządzania tego drinka również jest bardzo prosty. Wszystkie wymienione wyżej płynne składniki oraz lód musisz umieścić w shakerze. Dokładnie wstrząsaj wszystko przez około pół minuty. Do czasu aż ścianki shakera będą lekko oszronione. Potem odcedź całość do kieliszka koktajlowego. Twój drink Orgazm jest gotowy! Możesz cieszyć się wspaniałym wykwintnym smakiem!

Archiwum: marzec 2024