whisky kalorie

Whisky – kalorie. Ile ich zawiera słynny destylat? Przekonaj się!

Whisky – kalorie to nieodłączna część tego trunku. Czy jest bardziej kaloryczna od innych alkoholi? Przekonaj się. Sprawdź najważniejsze informacje na temat liczby kalorii zawartej w whisky!

Ocena

Whisky nie jest tak popularnym trunkiem w Polsce jak liderujące piwo czy nawet jak druga w kolejności wódka. Jednak bez wątpienia ten trunek ma swoich sympatyków nad Wisłą. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy, zapewne możesz być ciekaw, ile kalorii zawiera whisky. Kalorie są istotne w przypadku tego trunku. Sprawdź tę informację i z jeszcze większą świadomością ciesz się smakiem ulubionego trunku!

Whisky – kalorie. Podstawowe informacje

Przejdźmy od razu do sedna i odpowiedzmy na kluczowe pytanie. Ile właściwie kalorii zawiera w sobie whisky? Uśredniając, można stwierdzić, że sto gramów tego alkoholu zawiera około dwustu pięćdziesięciu kalorii. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że poszczególne odmiany trunku mogą się od siebie nieznacznie różnić pod tym względem. Jednak nie powinna to być bardzo duża różnica.

Whisky – kalorie. Porównanie do innych alkoholi i produktów

A jak przedstawia się kaloryczność whisky w zestawieniu z innymi alkoholami, które są dość popularne? Jeden kieliszek whisky (liczący około pięćdziesiąt gramów) na pewno jest mniej kaloryczny niż kufel piwa. To bowiem zawiera około dwustu pięćdziesięciu kalorii w półlitrowej szklance. Mowa przy tym o piwie jasnym. Piwo ciemne z zasady jest jeszcze bardziej kaloryczne. Z kolei kieliszek wina o objętości stu mililitrów to około osiemdziesięciu kalorii.

Jak z kolei wygląda whisky na tle różnych typowych produktów spożywczych. Jak stwierdziliśmy, sto gramów whisky to dwieście pięćdziesiąt kalorii. To tyle samo co przykładowo trzy szklanki Coli lub bez mała pięć jabłek. To także aż trzynaście łyżeczek cukru. Na tym przykładzie widać, że kaloryczność whisky jest niemała.

Whisky – kalorie. Jak się ich pozbyć?

Na koniec odpowiedzmy na pytanie, jak ciężko trzeba pracować, aby pozbyć się kalorii zawartych w stu mililitrach whisky. Kalorie wszak nie znikają same! Aby to zrobić, trzeba pływać przez pół godziny lub biegać przez mniej więcej podobną ilość czasu. Aby spalić te kalorie, trzeba jeździć na rowerze niecałe czterdzieści minut. Jak więc widzisz, odrobina przyjemności związana z konsumpcją whisky wiąże się z koniecznością niemałego wysiłku, by zachować równowagę w kwestii kalorii.

Archiwum: marzec 2024