La Isla Bonita drink

La Isla Bonita – drink z ginem w roli głównej. Jak go przygotować?

Jest jednym z najsłynniejszych drinków z ginem, który przygotujesz bez problemów. La Isla Bonita to ogólnodostępne składniki i proste wykonanie. Co musisz zrobić, by cieszyć się smakiem wakacji? Zobacz, jak prosty jest przepis!

La Isla Bonita – jak przygotować ten koktajl?

La Isla Bonita to prosty drink, który przygotujesz w 5 minut. Składniki znajdziesz w każdym sklepie. Podstawa to gin, który po połączeniu z sokiem z czarnej porzeczki i cytryny zmienia się w wakacyjną klasykę. Zacznij od ich przygotowania. Będą ci potrzebne: 

  • gin (100 ml),
  • sok z czarnej porzeczki (50 ml),
  • sok z ćwiartki cytryny, 
  • woda gazowana,
  • plasterek cytryny,
  • lód. 

Co dalej? Gin, sok z czarnej porzeczki oraz cytryny połącz ze sobą w shakerze, dodaj kilka kostek lodu i energicznie potrząsaj. Następnie przelej płyn do kieliszka, wlej wodę gazowaną i udekoruj plasterkiem cytryny. 

Gin – uniwersalny trunek o ciekawej historii 

La Isla Bonita, czyli „Piękna Wyspa”, to jeden z największych hitów Madonny, który może cię wprawić w wakacyjny klimat w środku zimy. Podobną moc ma noszący taką nazwę drink, urzekający swoją prostotą i wybornym smakiem.

Początki wielkiej kariery ginu

La Isla Bonita jest jednym z tych drinków, w których główną rolę odgrywa gin. Ten gorzki trunek stał się popularny wśród biznesmenów i polityków, po drinki z ginem chętnie sięgają też artyści. Co ciekawe, ten holenderski alkohol znany jest od wieków, choć początkowo traktowano go jako lek o moczopędnych właściwościach. Jak to się stało, że zagościł on w typowo wakacyjnych drinkach? 

Jak gin zagościł w barach? 

Sporą popularność gin zdobył w XVIII wieku. Niska cena sprawiła, iż na dobre zagościł on w londyńskich barach. Z czasem doceniono jego orzeźwiający smak, dzięki czemu zaczął się on pojawiać w duecie z tonikiem oraz w drinkach, m.in. w Cucumber Collins i Negroni. Dobrze sprawdza się też w wakacyjnych koktajlach, reprezentowanych m.in. przez La Isla Bonita.

Jeśli cenisz sobie drinki o typowo wakacyjnym charakterze, z pewnością docenisz mieszankę ginu i soku z porzeczki. La Isla Bonita to prosta receptura oraz orzeźwiający smak, którym możesz się cieszyć o każdej porze roku. 

5/5 - (1 vote)

Archiwum: luty 2024