drink z sokiem malinowym

Drink z sokiem malinowym – orzeźwiająca propozycja na letnie wieczory!

Drink z sokiem malinowym to nieodłączny element ciepłych letnich wieczorów i spotkań z przyjaciółmi. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka ciekawych propozycji, które z pewnością przypadną do gustu zarówno tobie, jak i znajomym lub członkom rodziny.

Ocena

Zaskocz wszystkich smakiem i oryginalnym wyglądem przygotowanych drinków. Nie da się ukryć, że wakacje to najlepszy czas na zorganizowanie grilla z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Na takich kameralnych spotkaniach lub większych imprezach nie może zabraknąć dobrego jedzenia i alkoholu. Wiele osób woli alkohol w kolorowym i słodkim wydaniu. Drink z sokiem pomarańczowym i syropem malinowym to propozycja, która spodoba się każdemu. W dalszej części artykułu poznasz kilka propozycji na słodkie drinki ze wspomnianymi syropami. 

Drink z sokiem malinowym – przepisy

Jakie drinki możesz przygotować na bazie soku pomarańczowego lub syropu malinowego? Propozycji jest sporo, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, dlatego powinieneś wypróbować różne kompozycje. W ten sposób znajdziesz coś, co idealnie wpisze się w twój gust. Wszystkie drinki z syropem malinowym lub sokiem pomarańczowym, które znajdziesz w tym artykule, są bardzo proste do przygotowania. Z pewnością nie będziesz miał problemów ze stworzeniem wyśmienitych napojów, które zachwycą twoich gości. 

Tequila Sunrise

Jednym ze znanych drinków z sokiem malinowym i pomarańczowym jest Tequila Sunrise. Co będzie ci potrzebne? Do tego drinka musisz przygotować:

  • sok pomarańczowy (około 150 ml);
  • sok malinowy (około 30 ml);
  • tequilę (około 50 ml);
  • kostki lodu.

Przygotowanie tego drinka nie będzie trudne. Wystarczy, że w shakerze wymieszasz sok pomarańczowy, tequilę i kostki lodu, a następnie przelejesz miksturę do szklanki. Następnym krokiem jest dodanie soku malinowego. Lej go powoli po ściance szklanki, aby sok stopniowo opadał na dno. W ten sposób stworzysz drinka z sokiem malinowym, który będzie nie tylko smaczny, ale również intrygujący wizualnie.

Wściekły Pies

Kolejna propozycja na ciekawego drinka z wykorzystaniem syropu malinowego do drinków to Wściekły Pies. Można powiedzieć, że ten drink – a właściwie shot – to po prostu wódka z sokiem malinowym, jednak w przepisie znajduje się jeszcze jeden istotny składnik, o którym nie możesz zapomnieć!

Wściekły Pies to jeden z najbardziej znanych shotów! Ma wielu zwolenników, którzy lubią charakterystyczne i nieco ostre smaki. Co będzie ci potrzebne, aby go przygotować we własnej kuchni?

  • Sok malinowy (około 25 ml) – możesz też wykorzystać syrop malinowy do drinków;
  • wódka (około 40 ml);
  • tabasco (około 5 kropli).

To właśnie tabasco jest tym tajemniczym składnikiem, który nadaje tej propozycji bardzo charakterystyczny smak! Do kieliszka wlej najpierw wódkę, a następnie powoli sok malinowy. Tabasco dodaj na samym końcu. To drink, którego koniecznie powinieneś spróbować, jeśli do tej pory nie miałeś do tego okazji!

Drinki z sokiem malinowym i pomarańczowym można przygotować na wiele różnych sposobów. Skorzystaj z naszych przepisów lub sam stwórz własne kompozycje, które podbiją twoje podniebienie!

Archiwum: luty 2024