french 75

French 75 – co to za drink, jak smakuje i jak się go przyrządza? Zobacz prosty przepis!

Drink French 75 znany jest już od lat. Skąd wziął się ten ciekawy napój i jakie składniki zawiera? Poznaj jego długą historię.

3.8/5 - (9 votes)

French 75 to koktajl, który znany był już w 1920 roku. Jest to intrygujące połączenie ginu i szampana, które zyskało popularność wśród zwolenników dobrych trunków. Jaki jest przepis na koktajl francuski 75 i jaka jest jego historia? Zobaczmy.

French 75 koktajl – historia

Historia french 75 cocktail związana jest z doświadczeniami I wojny światowej. Choć pomysł na koktajl pojawił się w całkiem bezpiecznych warunkach, w barze New York Bar w Paryżu, jego nazwa nawiązywała do frontowego działa 75 mm, które dzięki swojej szybkostrzelności i skuteczności miało przynieść zwycięstwo nad Cesarstwem Niemieckim. Skąd właśnie taka nazwa? Chodziło o moc 75 coctail, która miała być porównywalna do eksplozji artyleryjskiego pocisku. Autorstwo przepisu na napój przypisuje się barmanowi o nazwisku Harry McElhone. Jest to oczywiście jedna z wersji powstania tego trunku. Ważne jest, że jego popularność przetrwała do dziś.

Przepis na French 75. Jak przygotować drink?

Do przygotowania podstawowej wersji omawianego drinka będziemy potrzebować:

Sposób przygotowania:

Zaczynamy od schłodzenia kieliszka do szampana. Można wypełnić go lodem i odstawić lub schować do zamrażalnika. W następnej kolejności do shakera wypełnionego lodem przelewamy gin, sok i syrop. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i przelewamy do kieliszka. Następnie dodajemy szampana. Całość mieszamy. I gotowe! Drink możemy oczywiście udekorować zgodnie z własnymi preferencjami.

Gdzie warto podawać ten orzeźwiający drink?

French 75 podany w formie schłodzonej doskonale orzeźwia, dlatego sprawdzi się świetnie podczas upałów. Jest to koktajl idealny na letnie wieczory, kiedy to mamy możliwość relaksu na świeżym powietrzu w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Oczywiście drink ten sprawdzi się także podczas większych imprez w gronie znajomych, którzy na pewno docenią jego wyjątkowy smak i moc, która w krótkim czasie poprawi humor i sprawi, że zabawa na pewno się rozkręci.

French 75 – podsumowanie

French 75 to ciekawy koktajl stanowiący połączenie dobrego ginu oraz szampana. Trunek ten ma bogatą historię, a najbardziej znana legenda na temat jego powstania sięga roku 1915. Choć istnieje kilka wersji, na które można się powoływać, faktem jest, że koktajl ten cieszy się dużą popularnością na spotkaniach towarzyskich.

Drink jest prosty w przygotowaniu i bardzo smaczny. Ze względu na bąbelki i obecność lodu doskonale orzeźwia i na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto marzy o wzmocnieniu w postaci chłodnego napoju o sile na tyle dużej, aby sprawdził się na różnego rodzaju imprezach.

Archiwum: luty 2024