batida drink

Batida – drink z brazylijskim rodowodem. Jak go przygotować?

Jeśli pasjonuje cię kultura Brazylii i lubisz owocowe koktajle, twoim ulubieńcem może się stać Batida – drink na bazie cachacy. Jak przygotujesz ten napój alkoholowy? Zobacz, jakie to proste!

Batida – jak przygotujesz tego drinka?

Do stworzenia drinka o brazylijskim charakterze nie potrzebujesz wielu składników. Wystarczy cachaca, syrop cukrowy, sok z ananasa i limonki, i w ciągu 5 minut przygotujesz smaczny napój o owocowym smaku. Kilka energicznych ruchów shakerem, i gotowe. 

Przygotuj:

Wszystkie te składniki wrzuć do shakera, dodaj kilka kostek lodu i potrząsaj energicznie przez kilkanaście sekund. Gotowy napój przelej do wypełnionej lodem szklanki na whisky

batida drink

Jak uniknąć nudy? 

Batida niejedno ma oblicze, dzięki czemu tak szybko się nią nie znudzisz. Drink z cachacy i owocowych dodatków możesz modyfikować według swoich osobistych preferencji. Wersja z sokiem ananasowym cieszy się wielkim powodzeniem, możesz jednak wykorzystać inne wariacje. Do tych najciekawszych zaliczają się:

  • Batida Sunrise – owocowy aperitif z sokiem ananasowym i likierem wiśniowym, 
  • Passion Fruit Batida – z cachacy, soki z limonki i przecieru z marakui, 
  • Batida kokosowa – wariacja, w której sok z ananasa zastąpisz mlekiem kokosowym. 

Czym jest cachaca? 

Najważniejszym składnikiem w drinku Batida jest cachaca. Ten napój alkoholowy powstaje w Brazylii, a podstawowe znaczenie w jego produkcji ma fermentowany sok trzcinowy. Swym smakiem Cachaca przypomina rum, wyczujesz tu jednak lekki, owocowy posmak. Znana od XVI wieku, szybko stała się dobrem narodowym Brazylii i jednym z najsłynniejszych alkoholi w Ameryce Południowej. Trunek ten zajmuje ważne miejsce w brazylijskich drinkach, takich jak Caipirinha czy Batida. Dobrze też smakuje solo, podawana w małych kieliszkach do wódki

batida cachaca

Batida największym powodzeniem cieszy się w swojej ojczyźnie – Brazylii, jednak jej smakiem cieszyć się możesz w barach na całym świecie. Możesz też skorzystać z licznych przepisów, dzięki którym południowoamerykański napój przygotujesz we własnym domu.

Batida to orzeźwiający drink, idealny na upały. Jeśli często organizujesz ogrodowe party, taki napój może się stać gwiazdą niejednej imprezy. 

4.7/5 - (3 votes)

Archiwum: styczeń 2024